Czytany poradnik
Jak czyścić białe buty
0

Jak czyścić białe buty

AUTOR:  Anita Wach21 grudnia 2017

Kto nie posiada w swojej kolekcji białych butów? Śnieżnobiałe, bez skazy cieszą oko i napawają dumą, co więc zrobić, gdy nasze skarby pokryją się brudem? Jak czyścić białe buty?

Czy można przywrócić im blask, który zobaczyliśmy po pierwszym otwarciu pudełka? Niestety nie jest to możliwe, ale jeśli odpowiednio będziemy o nie dbać nasze buty, posłużą nam przez dłuższy czas, wystarczy tylko być cierpliwym oraz znać pewne tricki, które ułatwią nam czyszczenie.

Każde obuwie się niszczy, powstają otarcia, zabrudzenia, które trudno jest usunąć. Białe buty szczególnie trudno jest utrzymać w czystości, jednak jest to możliwe. Przed pierwszym użyciem zalecana jest odpowiednia konserwacja przy użyciu środków do ochrony obuwia, sprawi to, że nasze buty dłużej utrzymają swój pierwotny stan.

Sok z cytryny nie tylko do picia

Jest to jeden z łatwiejszych sposobów na wyczyszczenie naszego obuwia. Do miseczki wlewamy szklankę wody, a następnie dodajemy 4-5 łyżek soku z cytryny lub limonki, mieszamy. W tak przygotowanym roztworze moczmy czystą ściereczkę i zabieramy się do czyszczenia naszych białych butów. Sposób ten oprócz tego, że wyczyści nam obuwie, sprawi, że będą one ładnie pachniały.

Soda oczyszczona

Podobnie jak w przypadku soku z cytryny do wykonania naszej mieszanki będziemy potrzebowali szklanki wody, którą połączymy z 3-4 łyżeczkami sody oczyszczonej. Następnie czystą szmatkę moczy w roztworze i przecieramy buty, które zaczną wyglądać lepiej po takim zabiegu.

Jak czyścić białe buty – ocet

Jak czyścić białe buty, ale zamszowe? Na zwilżoną szmatkę nalewamy łyżeczkę octu i przecieramy buty. Metoda ta nadaje się do czyszczenia nie tylko butów zamszowych, ale także skórzany. Po wykonanym zabiegu należy przetrzeć buty czystą szmatką, która może być lekko wilgotna.

Guma

Jeśli chcemy wyczyścić tylko podeszwę i gumę, która znajduje się na trampkach, możemy do tego użyć wacika kosmetycznego nasączonego zmywaczem do lakieru. Praca ta wymaga wysiłku oraz cierpliwości, ale przynosi pożądany efekt.

Specjalne środki

Jak czyścić białe buty? Wyżej zostały wymienione proste, domowe sposoby, które każdy jest w stanie sam wykonać. Może się zdarzyć tak, że nasze obuwie będzie w gorszym stanie i potrzebna będzie pomoc specjalnych środków, albo firm, które zajmują się odnawianiem butów, warto wtedy skorzystać z takich opcji, aby móc dłużej korzystać z ulubionego obuwia.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze