Odchudzanie
Czytany poradnik
Jak ćwiczyć, by schudnąć?
0

Jak ćwiczyć, by schudnąć?

AUTOR:  Joanna Cieślak8 grudnia 2017

Osoby pragnące schudnąć szukają sposobów, by skutecznie i szybko zrzucić zbędne kilogramy. Wszyscy wiemy, że kluczem do uzyskania smukłej, zgrabnej sylwetki jest aktywność fizyczna. Podczas ruchu znacznemu przyspieszeniu ulega metabolizm i spalanie tłuszczu. Aktywność fizyczna wzmacnia też mięśnie, sprawia, że stają się one ładnie zarysowane, a dzięki temu nasza sylwetka staje się bardziej atrakcyjna.

Aby osiągnąć efekty, należy pamiętać, że wysiłek fizyczny musi być regularny. Trzeba też uzbroić się w cierpliwość. Rezultatów nie należy oczekiwać już po pierwszym treningu. Tempo chudnięcia też nie jest jednakowe u każdego. Niektórzy po miesiącu ćwiczeń tracą kilogram, inni 3-4 kilogramy, a u jeszcze innych waga może nie drgnąć.

Nie należy się tym przejmować, na pewno żadna godzina włożona w wysiłek nie pójdzie na marne. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, ale nawet jeśli zbyt szybko nie zauważymy spadku wagi, to na pewno zmniejszy się obwód naszych ud, bioder, talii.

Choć każda forma aktywności fizycznej sprzyja odchudzaniu, najlepiej pracować nad sylwetką w siłowni, gdzie znajduje się nowoczesny sprzęt do ćwiczeń i pracują wykwalifikowani, doświadczeni instruktorzy. Oni ułożą nam właściwy plan treningowy i określą tempo ćwiczeń.

Na czym ćwiczyć?

Najlepsze efekty przyniosą ćwiczenia na sprzętach cardio takich, jak bieżnia, orbitrek, stepper, rower stacjonarny. Każdy trening należy poprzedzić rozgrzewką. To zmniejszy ryzyko wystąpienia kontuzji.

Ćwiczyć można też nie wychodząc z domu. Wystarczy zaopatrzyć się tylko w odpowiedni sprzęt do ćwiczeń. Jeżeli chcemy ćwiczyć bez sprzętu, musimy przygotować sobie trening aerobowy bazujący na różnego rodzaju podskokach, pajacykach, itp. Ćwiczyć należy regularnie nie mniej niż trzy razy w tygodniu. Każdy trening powinien trwać co najmniej 30-40 minut. Stopniowo treningi można wydłużać.

Odpowiednie odżywianie

Koniecznie należy zapamiętać, że niezależnie od tego, ile czasu spędzimy na siłowni i jakie ćwiczenia będziemy wykonywać, nie osiągniemy spektakularnych efektów, jeśli nie będziemy odpowiednio się odżywiać. Nie musimy narzucać sobie rygorystycznej diety, ale należy dbać o to, by posiłki spożywane były regularnie, najlepiej 5-6 mniejszych posiłków, niż 3 większe. Dietetycy radzą unikać produktów przetworzonych i wysokokalorycznych i spożywać więcej warzyw i owoców. Należy też regularnie nawadniać organizm.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze