Technologie
Czytany poradnik
Jak bezpiecznie przechowywać bazę danych?
0

Jak bezpiecznie przechowywać bazę danych?

AUTOR:  Porady.org13 lipca 2020

Pracujesz na komputerze bądź laptopie? Zapewne posiadasz na nim dużo cennych danych. A wiesz jak bezpiecznie je przechowywać? Jeśli nie, to w tym poradniku poznasz kilka najważniejszych zasad, które pozwolą Ci chronić bazę danych przed wykorzystaniem ich przez osoby trzecie.

Jak bezpiecznie przechowywać bazę danych? Pamiętaj, aby chronić swój komputer

Lubisz pracować na laptopie w kawiarniach czy innych miejscach publicznych? W takich sytuacjach najczęściej dochodzi do kradzieży. Musisz pamiętać, aby odpowiednio zabezpieczyć swojego laptopa. Włącz szyfrowanie dysku twardego, a twoje konto powinno mieć hasło, które będzie trudno odgadnąć. Nie używaj swojej daty urodzenia czy popularnych kombinacji klawiszowych, które z łatwością można odgadnąć. Zawrzyj w swoim haśle duże litery, cyfry i symbole takie jak np. „&” czy „?”.

Chroń swoją bazę danych przed atakami

Jeśli jesteś stale podłączony do internetu, a twoja praca tego wymaga zdecydowanie musisz pomyśleć o bardzo dobrym antywirusie. To konieczność w tych czasach, gdzie każde złośliwe oprogramowanie może ukraść twoje cenne dane. Wykup licencje bądź skorzystaj z darmowego programu.

Baza danych = kopie zapasowe

Dobrze chronisz swoje dane przed ich uprowadzeniem? To świetnie. Jednak wirusy to nie wszystko. W każdej chwili może dojść do zwarcia i utraty danych, dlatego tak ważne jest robienie regularnie kopii zapasowych w chmurze bądź na innych nośnik. Zawsze po takiej awarii będzie można je szybko przywrócić.

Kopia zapasowa na kilku nośnikach

Jedno miejsce kopii danych według wielu ekspertów nie wystarcza. Aby dobrze chronić bazy danych i zawsze mieć możliwość z jej korzystania jest gromadzenie plików na wirtualnym dysku, dysku zewnętrznym, chmurze i pendrive. W taki sposób na pewno uchronisz to co dla Ciebie ważne nie tylko przed nieprzewidzianym sytuacjom, ale także przed upływem czasu. Niestety nie które formy przechowywania danych nie są wieczne i ulegają uszkodzeniu.

Czy chmura to bezpieczne przechowywanie plików?

Nigdy nie wiesz czy właściciel chmury w 100% opatentował bezpieczeństwo serwera na którym trzyma się dane. Dość często można spotkać się z popularnymi usterkami takimi jak „ Data Center” po których klienci tracili swoje dane. Najbezpieczniejszą alternatywą jest trzymanie bazy danych na nośnikach tak jak zewnętrzny dysk twardy, który znajduje się do twojej dyspozycji w domu. Możesz zawsze podłączyć go do swojego komputera i aktualizować dane.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze