Ogród
Czytany poradnik
Inspirujące aranżacje na taras – zestawy mebli ogrodowych
0

Inspirujące aranżacje na taras – zestawy mebli ogrodowych

AUTOR:  Joanna Cieślak30 sierpnia 2018

We współczesnych domach taras i ogród coraz częściej stanowią efektowne przedłużenie powierzchni mieszkalnej. Dlatego warto zadbać o to, aby cała przestrzeń była jedną, spójną całością. Na tarasie można urządzić zarówno jadalnię „pod chmurką”, wygodny kącik wypoczynkowy oraz miejsce zabaw dla dzieci.

Tarasy pełne zieleni

Zieleń i natura działają kojąco na system nerwowy, a wypoczynek na tarasie wpływa pozytywnie na samopoczucie. Dlatego najlepiej urządzić taras w taki sposób, aby można było tam odpocząć. Aby przydomowy taras prezentował się on efektownie i zapewniał relaks trzeba zadbać o jego bezpośrednie otoczenie i roślinność. Kwiaty są piękną ozdobą każdego ogrodu, a zielone krzewy i drzewa dają wytchnienie od codziennych obowiązków pozwalając wypocząć zmęczonym oczom. Najlepiej wybrać różnorodne rośliny i dobrać je w taki sposób, aby kwitły przez cały sezon od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni. Warto także posadzić rośliny zimnolubne, które będą prawdziwą ozdobą tarasu zimową porą.

Nowoczesne meble ogrodowe – różne rodzaje i style

Wśród licznych mebli przeznaczonych na taras lub do altany ogrodowej na uwagę zasługują tradycyjne meble rattanowe, meble z technorattanu w nowoczesnym stylu, lekkie i trwałe meble z aluminium oraz naturalne, solidne meble drewniane.

Tradycyjny taras z rattanu

Meble ogrodowe wyplatane z naturalnego rattanu, podobnie jak inne meble z naturalnych materiałów zaskakują różnorodnością kształtów i różnymi odcieniami kolorów. Co ważne, żadna z kolekcji mebli rattanowych czy drewnianych nie jest identyczna, co oznacza, że każdy mebel jest oryginalny. Giętkie, stylizowane na starodawne meble z rattanu są trwałe i lekkie. Dzięki temu mogą przetrwać bez szwanku i w dobrym stanie przez wiele lat. Ponadto są wygodne i tworzą wyjątkowe miejsca do wypoczynku.

Meble w stylu techno

Współczesną odmianą mebli plecionych z naturalnych materiałów jest technorattan. To lekkie i solidne tworzywo XXI wieku jest powszechnie wykorzystywane do produkcji mebli, pojemników, koszy, doniczek i skrzyń dla domu i ogrodu. Technorattan to sztuczne tworzywo wykonane z poliuretanu o dużej gęstości lub z mocnego włókna polietylenowego. Wyglądem przypomina naturalny rattan nadając meblom i sprzętom lekkości i połysku. Technorattan cechuje się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, a zwłaszcza na promienie ultrafioletowe, co oznacza,  że nie traci koloru i może stać w mocno nasłonecznionym miejscu bez ryzyka zniszczenia. Jego największym atutem jest idealne połączenie faktury plecionego rattanu z niezwykłą wytrzymałością. Ponadto technorattan jest sprężysty i łatwy do utrzymania w czystości. Nie absorbuje plam i nie blaknie. A na dodatek można go poddawać recyklingowi. To tworzywo zostało zaprojektowane dla wymagających klientów, którzy doceniają proste i wyszukane formy, bogatą gamę kolorów oraz funkcjonalność.

Aluminiowe przestrzenie

Aluminium to kolejny materiał skrojony na miarę współczesnego klienta. Jest lekki i niezawodny, nie koroduje pod wpływem czynników zewnętrznych, a poza tym dobrze się sprawdza przez wiele lat. Meble aluminiowe są estetyczne i wyglądają niezwykle nowocześnie. Ponadto dają poczucie stabilności i łatwo je konserwować. Idealnie prezentują się z innymi materiałami: szkłem, tworzywami sztucznymi i syntetyczną skórą.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze