Kobieta
Czytany poradnik
Hybryda czy żel – co lepsze na paznokcie?
0

Hybryda czy żel – co lepsze na paznokcie?

AUTOR:  Klaudia Ozimek10 października 2018

Udając się do kosmetyczki, często zastanawiamy się, czy to hybryda, czy żel co lepsze? Ta decyzja jest trudna, ponieważ oba rodzaje manicure różnią się od siebie. Warto więc sprawdzić, jaki rodzaj manicure jest lepszy? Jakie fakty daje hybryda, a jakie żel? Koniecznie zapoznaj się ze stworzonym przez nas porównaniem między hybrydą a żelem.

Hybryda, czy żel co lepsze – efekty

Jeśli nie wiemy, czy hybryda, czy żel co lepsze da nam efekty, to w tym przypadku oba manicure nie różnią się od siebie zbyt bardzo. Warto jednak zaznaczyć, że to na manicure hybrydowy decyduje się najwięcej kobiet. Daje on efekt pięknie wykończonego manicure, który idealnie pasuje na co dzień, jednak można wykonać manicure hybrydowy na imprezy okolicznościowe. W przypadku żelu również możemy go nosić na co dzień oraz wykonać manicure żelowy na imprezę. Plusem manicure żelowego jest to, że w przeciwieństwie do hybrydy można do niego użyć lakierów z brokatem.

Hybryda, czy żel co lepsze – wykonanie

W przypadku wykonania również warto zastanowić się, czy hybryda, czy żel co lepsze i łatwiejsze jest w wykonaniu. Robienie manicure żelowego zajmuje mniej czasu niż wykonanie hybrydy. Do tego nie potrzeba jest również większe doświadczenie. Każda kobieta bez problemu może wykonać manicure żelowy. Jednak sytuacja wygląda nieco inaczej jeśli chodzi o manicure hybrydowy. W tym przypadku konieczne jest poświęcenie nieco więcej czasu na wykonanie manicure, a odrobina doświadczenia w przy tym rodzaju manicure jest niezbędna.

Hybryda, czy żel co lepsze – trwałość

Jeśli chodzi o trwałość, również warto przekonać się, czy hybryda, czy żel lepsze daje efekty. W przypadku żelu efekt może utrzymywać się od dwóch do sześciu tygodniu. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że żel szybciej zacznie się odklejać od płytki paznokcia. Jeśli zdecydujemy się na manicure hybrydowy, to efekty mogą utrzymywać się nawet do dwóch miesięcy. Jednak tak samo, jak w przypadku żelu może dojść do odklejania się lakieru od płytki paznokcia. To jednak zdarza się znacznie rzadziej w przypadku manicure hybrydowego.

Zobacz także nasz poradnik Jak zrobić matowe hybrydy bez topu.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze