Zdrowie
Czytany poradnik
Herbata Yerba Mate – poznaj jej właściwości!
0

Herbata Yerba Mate – poznaj jej właściwości!

AUTOR:  Alicja Hudzik21 listopada 2018

Herbata Yerba Mate to legendarne święte ziele Indian. Napój jest sporządzany z liści ostrokrzewu paragwajskiego. Jakie właściwości ma Yerba Mate? Jak przygotować napar i go pić? Zapraszamy do lektury!

Herbata Yerba Mate i jej cudowne właściwości

Herbata Yerba Mate to napar przyrządzany z liści ostrokrzewu paragwajskiego. Roślina ta zawiera wiele substancji, które wpływają pozytywnie na pracę układu nerwowego oraz odpornościowego. Dobrze przyrządzona herbata Yerba Mate to napój bogaty w przeciwutleniacze, witaminy, a także wapń, krzem, żelazo i magnez. Jakie są właściwości Yerba Mate?

Herbata Yerba Mate może stanowić doskonały zamiennik dla kawy, ponieważ ma podobne działanie, a nie wywołuje żadnych skutków ubocznych.

Poznaj właściwości Yerba Mate:

  • poprawia prace układu immunologicznego
  • pobudza układ nerwowy
  • poprawia ogólne samopoczucie
  • aktywuje do działania
  • zwiększa koncentrację
  • poprawia refleks oraz pamięć
  • redukuje oznaki stresu i zmęczenia
  • wspomaga pracę układu moczowego
  • przyspiesza metabolizm

Yerba Mate to roślina, która podbiła podniebienia ludzi na całym świecie. Jak przyrządzić poprawnie napar? W jaki sposób pić Yerba Mate?

Herbata Yerba Mate – jak ją pić?

Jak parzyć Yerba Mate? Tradycyjnie herbata jest przygotowywana w specjalnym ceramicznym naczyniu lub drewnianych tykwach. Napój popija się poprzez bombillę, która odcedza liście herbaty. Co ciekawe, Yerba Mate przygotowana „na skróty”, w zwyczajnym kubku, nie traci swoich właściwości, można ją również przygotowywać na zimno.

Yerba Mate można parzyć wielokrotnie, suszone zioła zalewa się gorącą wodą (nie wrzątkiem!). Na polskim rynku dostępne są różne mieszanki herbaty, między innymi yerba mate o smaku limonki, owoców tropikalnych, truskawki, mięty, wanilii, a nawet jabłek i cynamonu. Cena jednego opakowania to około 20,00 zł, w zależności od gramatury i rodzaju mieszanki. Jeśli zależy Ci, by przygotowywać Yerba Mate zgodnie z indiańskimi tradycjami, warto wyposażyć się w specjalną tykwę oraz słomkę z sitkiem, czyli bombillę. Tego typu sprzęt znajdziesz w każdym dobrym sklepie zielarskim.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze