Kobieta
Czytany poradnik
Gdzie wybrać się na wakacje z dzieckiem?
0

Gdzie wybrać się na wakacje z dzieckiem?

AUTOR:  Alicja Hudzik2 lipca 2018

Wakacje, to upragniony czas, kiedy wreszcie można odpocząć od szkoły oraz pracy. Gdzie można spędzić urlop razem z dziećmi? Podpowiadamy!

Wakacje z dzieckiem – góry, czy morze?

Na początek warto się zastanowić, jaki rodzaj wypoczynku preferujecie. Jeśli cała rodzina woli leniuchowanie na plaży i słuchanie kojących dźwięków morskich fal, świetnym pomysłem na wakacje z dzieckiem jest wyprawa nad polskie morze. Budowanie zamków z piasku, spacerowanie promenadami, zbieranie morskich muszelek na plaży oraz wygrzewanie się w słońcu zapewni świetny relaks całej rodzinie! Jeśli chcecie spędzić ten czas bardziej aktywnie, zawsze można pograć w siatkówkę lub wynająć narty wodne.

Myślicie o aktywnym wypoczynku na łonie natury? Aby spędzić wakacje z dzieckiem aktywnie, warto pomyśleć o dłuższych wyprawach w góry. Takie pasma, jak Karkonosze, czy Góry Stołowe można zwiedzać bez dużego wysiłku dobrych kilka dni, zdobywając po drodze różne szczyty. Jeśli czujecie się na siłach i macie już jakieś doświadczenie, na wakacje z dzieckiem można wybrać Tatry, jednak należy pamiętać, że w sezonie letnim warunki pogodowe w tamtych rejonach bywają bardzo chwiejne, a miejsca noclegowe trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem. Dla młodszych dzieci zamiast zdobywania trudnych gór polecane są spokojne wędrówki po tatrzańskich dolinach: Chochołowskiej, Kościeliskiej, Lejowej, czy Dolinie Małej Łąki. Każda z takich wypraw pozostawi niezapomniane wrażenia, piękne zdjęcia oraz nauczy pokory i życia w zgodzie z naturą!

Zagraniczne wakacje z dzieckiem – co wybrać?

Jeśli chodzi o zagraniczne podróże, z dzieckiem można się wybrać do takich krajów, jak Chorwacja, Włochy, Grecja oraz Bułgaria. Pobyt All Inclusive, specjalne menu, lokalizacja sprzyjająca zwiedzaniu i wypoczywaniu oraz szereg atrakcji wieczornych – to tylko niektóre z opcji wyjazdów familijnych oferowanych przez Biura Podróży. Duże hotele ukierunkowane na przyjazdy rodzin z dziećmi zapewniają również szereg atrakcji dla najmłodszych na terenie kurortów. Z bardziej tropikalnych miejsc, na urlop z rodziną oraz dziećmi polecane są Wyspy Kanaryjskie, Malediwy, Turcja oraz Malta. Ciepłe temperatury przez cały rok, wysoko rozwinięta i przyjazna dla najmłodszych turystyka oraz czyste plaże powodują, że do tych krajów chętnie wybierają się na urlop całe rodziny z dziećmi.

Wakacje z dzieckiem – ciekawe pomysły

Gdy dysponujemy ograniczonym budżetem, można się skupić na niedrogich atrakcjach, jakie oferują różne zakątki Polski. Tajemnicza wyprawa do Parku Miniatur, wycieczka Szlakiem Orlich Gniazd lub do Parku Dinozaurów to niedrogie pomysły na ciekawe wakacyjne podróże. Arboretum w Wojsławicach, Jaskinie Ojcowskiego Parku Narodowego, czy Zamek w Ogrodzieńcu to miejsca, które trzeba przynajmniej raz w życiu odwiedzić! Kiedy jak nie w wakacje?

Jeśli nie mamy pomysłu na wakacje z dzieckiem, można wziąć pod uwagę gotowe propozycje wyjazdów przygotowane przez różne biura podróży oraz firmy specjalizujące się w wyjazdach wakacyjnych dla dzieci. Kilkutygodniowy obóz nad jeziorem w konwencji japońskich filmów lub gier fantasy, obóz sportowy czy muzyczny to świetna propozycja rozwijająca u dzieci oryginalnych pasji. Ogromnym plusem takich wyjazdów jest możliwość integracji z rówieśnikami, którzy podzielają podobne hobby!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze