Czytany poradnik
Gdzie wybrać się na mroźny weekend?
0

Gdzie wybrać się na mroźny weekend?

AUTOR:  Marzena Kuźma3 marca 2018

Mimo, że zbliża się wiosna, srogie mrozy nie ustępują. Przenikające chłodem dni najlepiej spędzić w miejscach, które zachwycając swym czarem, pozwalają łatwiej znieść minusowe temperatury. Wybraliśmy dla was trzy miejsca w Polsce, gdzie możecie schronić się przed zimową szarugą.

1. Cisowy Zakątek

„Nad morzem w Sasinie…tu plaże są dzikie i czyste…”

Lazur, Leśny, Biały jak Piana morska, Naturalnie naturalny, a może Słońcem po oczach?

Tą malowniczą osadę osadzoną na skraju lasu wypełnia 14 czarujących, designerskich domków, a każdy z nich o innym charakterze. Cisowy Zakątek zlokalizowany jest w nadmorskiej, kaszubskiej wsi Sasino. Słynie ona przede wszystkim z niesamowitego klimatu tworzonego przez sosnowe lasy, nieprzeludnione i szerokie plaże z białym piaskiem, wrzosowe tereny i  ruchome wydmy. Tutejsi godpodarze zadbali również o smakoszy! Mimo iż każda chatka oferuje w pełni wyposażone, przestronne kuchnie, lokalna restauracja „Ewa Zaprasza” jest dla Was otwarta cały rok z wyjątkiem grudnia i serwuje wspaniałe przysmaki. Potrzebujesz złapać dystans i oderwać się od rutyny? Wybierz jeden z domków, przekrocz ich próg i poczuj się wyjątkowo, a skwierczący ogień w kozie miło Cię powita.

2. Szufladnia

Brzmi i wygląda niestandardowo? Tak samo poczujesz się w tym wnętrzu. Założeniem projektu było wykreowanie harmonijnej architektury wtapiającej się w las i góry. Apartamenty są położone przy górze Kiczera w odległości 4 km od centrum Wisły. Ze względu na swoją lokalizację, Szufladnia jest odpowiednim miejscem dla narciarzy, którzy prócz dobrych stoków poszukują niekonwencjonalnej bazy noclegowej. Obiekt obejmuje także ogród, taras oraz odkryty basen. Przeszklone ściany i usytuowanie na wzniesieniu pozwalają rozkoszować się wspaniałym widokiem przyrody.

3. Folwark Bielskie

Mazury kojarzą nam się z mniejszymi i większymi akwenami jezior. Jednak ta malownicza kraina wspólnie z lasami i polami skrywa gustowną, nowoczesną stodołe. Dokładnie Folwark Bielskie. Położony jest we wsi Bielskie, na pograniczu Mazur Garbatych. Spacery zimą są tu marzeniem.

Na chwilę zwolnij i zresetuj się…

Folwark składa się z przestronnych pokoi i wspólnej części. Przestrzeń jest wypełniona odrestaurowanymi ikonami polskiego design’u z lat 60-tych. Kamienne ściany, deski na suficie, betonowa podłoga malują rustykalny dom w którym poczujesz się jak w swoim. Jedyne czego pragniesz będąc w tym miejscu to delektować się jego wyjątkowością i niesamowitością.

Wybierz coś dla siebie i Twoich bliskich.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze