Czytany poradnik
Gdzie na wczasy z psem?
0

Gdzie na wczasy z psem?

AUTOR:  Alicja Hudzik9 sierpnia 2018

Sezon wakacyjny w pełni. Podpowiadamy, jakie są najlepsze miejsca na urlop z czworonożnym przyjacielem. Gdzie na wczasy z psem możesz się wybrać, nie narażając się na nieprzyjemności?

Sezon wakacyjny w pełni… Gdzie na wczasy z psem warto się udać w sezonie urlopowym?

Sezon wakacyjny w pełni, termin na urlop zarezerwowany, teraz trzeba wybrać miejsce. Jak to zrobić, by spędzić wymarzony urlop ze swoim ulubionym czworonożnym pupilem? Dobrym miejscem na wyjazd z psem są wszelkiego rodzaju miasta turystyczne Unii Europejskiej, pod warunkiem, że sprawdzimy dokładnie, czy kurort lub hotel, do którego się wybieramy, jest miejscem przyjaznym dla zwierząt. Z polskich obszarów, z psem możemy się udać na wyprawę w przepiękne rejony Warmii i Mazur, do wielu miejscowości bogatych w lasy, w niektóre góry, rejony agroturystyczne oraz nad polskie morze. O czym warto pamiętać podczas organizacji urlopu wspólnie z ukochanym czworonogiem?

Góry, czy morze? Gdzie na wczasy z psem?

Gdzie na wczasy z psem można pojechać bez narażania się na przykre konsekwencje w postaci mandatów? Polskie morze ma do zaoferowania wiele miejsc, które są przyjazne dla czworonogów. Warto sprawdzić m.in. przyjazne dla psów plaże w: Niechorzu, Sopocie, Gdyni, Kołobrzegu i Darłówku. Takie miejscowości, jak Świnoujście, Międzyzdroje, Pobierów, czy Łeba również posiadają strefy spacerów ze zwierzętami. W górach niestety sytuacja ma się nieco inaczej, dlatego warto przed wyjazdem zrobić dobry research. O ile w Karkonosze, czy w Góry Bystrzyckie możesz bez problemu zabrać swojego goldena, owczarka niemieckiego lub border collie (kolejność ras totalnie przypadkowa, ale najczęściej takie psy się spotyka w górach), to już na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego obowiązuje absolutny zakaz wejścia z psem! Góry poza granicami Polski, w które można zabrać psa to bawarski górski region Berchtesgaden, włoskie Dolomity, przepiękny norweski szlak na Preikestolen, Lofoty lub czeskie miasto skalne Adrspach.

O czym należy pamiętać podróżując z psem?

  1. Jeśli wybierasz się ze swoim pupilem poza granice Polski, pamiętaj, by dopełnić wszelkich formalności, jakie obowiązują na terenie danego kraju. Przebadaj swojego psa, zaszczep, zachipuj i wyrób mu odpowiedni paszport.
  2. Zapewnij swojemu czworonogowi ochronę przed pasożytami, takimi jak kleszcze i pchły, by podróż i pobyt w nowym miejscu był dla niego komfortowy.
  3. Pamiętaj, by wziąć ze sobą książeczkę zdrowia psa, miski na wodę i pokarm, ulubioną karmę, smakołyki, zabawki oraz niezbędne akcesoria, takie jak obroża lub szelki, kaganiec i smycz.
Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze