Wyposażenie
Czytany poradnik
Dzieło sztuki zamiast zwykłej lampy
0

Dzieło sztuki zamiast zwykłej lampy

AUTOR:  Porady.org1 sierpnia 2019

Jednym z najważniejszych elementów wystroju każdego wnętrza jest oświetlenie. Wielu projektantów zaczyna od zaprojektowania oświetlenia, wielu innych przyznaje dodatkowo, że często to właśnie lampy i kinkiety uruchamiają cały proces tworzenia, będąc bezpośrednią inspiracją do projektu wyglądu pomieszczenia.

Na szczęście udając się do dobrze wyposażonego sklepu lub salonu, projektant wnętrz ma w czym wybierać. Na rynku prężnie działa kilka firm tworzących niesamowite oświetlenie, a ich produkty są nie tylko przedmiotami funkcjonalnymi, ale właściwie małymi dziełami sztuki. O inspiracje więc nietrudno. Co ciekawe, w branży tej prym wiodą dwa kraje – Czechy i Włochy.

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych włoskich marek jest Foscarini. Firma ta projektuje, rozwija i produkuje lampy dekoracyjne. Jej produkty przynoszą radość i w dzień i w nocy, niezależnie od tego, czy są włączone, czy nie, uwodzą, zaskakują i inspirują. Lampy Foscarini są pomyślane jako obiekty projektowe, które przekształcają przestrzeń wprowadzając do niej piękno i pobudzając emocje. Foscarini projektuje w sposób niezależny od wszelkich ograniczeń produkcyjnych, co przekłada się na wolność pomysłów. 35 lat współpracy firmy z międzynarodowymi projektantami i mistrzostwo w wytwarzaniu oświetlenia zaowocowało długą listą ikon projektowych zintegrowanych w środowiskach domowych lub publicznych na całym świecie. Stałą cechą historii firmy jest dyscyplina i pasja do każdego projektu. Zresztą Foscarini wyznaje cały szereg wartości, które umożliwiły firmie odniesienie sukcesu.

Wolność

Przede wszystkim brak ograniczeń – w produkcji, technologii lub po stronie podaży – uniezależnia to firmę od ograniczeń umysłowych.

Projekt

Dziedzictwo Foscarini nie opiera się na potencjale produkcyjnym pomysłów firmy, ale na zdolności do ich tworzenia. Można powiedzieć, że jej produkty to dialog pomysłu i formy. Projektanci firmy starają się dotrzeć wprost do serc swoich klientów. Powiadają, że inspirują się pasją, której sami doświadczają w odniesieniu do ich produktów i projektów.

Innowacja

Foscarini nigdy nie jest zadowolone z „łatwych” rozwiązań ani z pierwszego lepszego pomysłu dostępnego na wyciągnięcie ręki. Firma wierzy, że najlepsze jest zawsze nieco dalej.

Charyzma

Lampy Foscarini są wyrazem spójnej wizji, która kieruje instynktami twórczymi, estetycznymi i moralnymi firmy. Foscarini nigdy nie wegetuje w neutralności, zawsze zajmując wyraźne pozycje. Podobnie jak poeci, projektanci firmy manipulują materiałem, aby przekształcić projekt w produkt. W swojej sztuce dzielą się kreatywnym językiem i podejściem do pomysłów.

Poradnik powstał przy współpracy z 9design.pl.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze