Dom
Czytany poradnik
Drapak dla kota – zrób to sam!
0

Drapak dla kota – zrób to sam!

AUTOR:  Klaudia Ozimek19 sierpnia 2018

Kupienie drapaka dla kota często mija się z celem i jest drogą inwestycją. Koty często wolą pusty karton po butach, przez co nasz zakup staje się zbędnym dodatkiem, który przypomina nam, że wyrzuciliśmy pieniądze w błoto. Jednak możesz stworzyć drapak dla kota samodzielnie, a twój pupil może ci przy tym towarzyszyć, dzięki czemu drapak stanie się dla niego miejscem do zabaw.

Krok pierwszy – drapak dla kota

Na początek musisz wybrać podłogę. Najlepiej wybrać do tego drewnianą płytę. Ważne są również stabilne kołki drewniane, które utrzymają pietra drapaka oraz ciężar kota. Drewniane kołki przykręć do płyty, a od góry przykręć do nich płyty, które będą pięterkami dla kota. Możesz zrobić trzypiętrowy drapak dla kota, a każde piętro umieść w małych odstępach, by twój pupil mógł się na nich bezpiecznie przemieszczać.

Krok drugi – drapak dla kota

Wybierz miły i miękki materiał na drapak dla kota. Przed jego nałożeniem na drapak, musisz założyć na niego gąbkę lub watę. Przyklej watę do podłogi i drewnianych pięterek, a następnie przypnij, zszywaczem materiał to drewnianych płyt. To sprawi, że drapak dla kota stanie się  miejscem na odpoczynek dla twojego pupila.

Krok trzeci – drapak dla kota

Do belek, które utrzymują pięterka przyczep sznurek, najlepiej wybrać sznurek sizalowy. Owiń go dokładnie wokół belek, by nie powstała żadna przerwa. Możesz owinąć drapak dla kota nawet kilka razy sznurkiem, dzięki czemu zyskasz pewność, że będzie to drapak wytrzymały, a pazurki kota szybko nie przerwą sznurka. Na końcach zabezpiecz go klejem, by się nie rozwijał.

Krok czwarty – drapak dla kota

Drapak dla kota jest już prawie gotowy, jednak to jeszcze nie koniec. Do jednego z pięterek możesz przyczepić sznureczek, a na jego końcu umieścić plastikową mysz lub inną zabawkę dla kota. Dzięki temu twój pupil podczas czyszczenia pazurków zacznie się bawić wiszącą zabawką, a to sprawi, że drapak stanie się dla niego ulubionym miejscem w całym domu.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze