Dom
Czytany poradnik
Domowe urządzenia elektryczne – jak je czyścić?
2

Domowe urządzenia elektryczne – jak je czyścić?

AUTOR:  Porady.org15 lipca 2020

Każde urządzenia elektryczne w naszych domach potrzebują regularnego czyszczenia. Czysty sprzęt na pewno odwdzięczy się długoletnią pracą. Widzisz kurz w obudowie swojego telewizora, komputera, laptopa czy innego sprzętu? Usuń go. Gromadzenie się wszelakiego brudu może doprowadzić do uszkodzenia, a naprawa na pewno będzie kosztowna. Zobacz jak możesz szybko i bezpiecznie wyczyścić swoje domowe urządzenia elektryczne.

Obudowa urządzenia elektrycznego – zawsze używaj suchych ścierek

To ważne! Obudowę sprzętu elektrycznego jeśli nie jest on wodoodporny trzeba czyścić suchą ścierka. Najlepiej jeśli będzie ona wykonana z delikatnego materiału. Będziemy mieć pewność, że obudowa nie zostanie porysowana. Pamiętaj, aby nie używać ściereczki, która wcześniej nie została namoczona wodą. Krople wody mogą dostać się do środka urządzenia i doprowadzić do jego uszkodzenia.

Jak wyczyścić ekran sprzętu elektrycznego?

Do wyczyszczenia ekranu w swoim telewizorze, telefonu komórkowego czy laptopach przede wszystkim powinno używać się specjalnych ściereczek stricte przeznaczonych do takich powierzchni. Zwróć uwagę, aby były one nasączone alkoholem izopropylowym. Nie tylko nie rysują one ekranu, ale też nie pozostawiają smug i kurzu. Nie używaj do mycia preparatów, których wykorzystuje się do czyszczenia okien i luster w domu.

Jak wyczyścić klawiaturę?

Najwiecej brudu i syfu znajduje się w klawiaturze laptopa bądź komputera. Znajdzie się tam kurz, jedzenie, a nawet włosy! To ważne, aby ją regularnie czyścić. Najszybszym i najłatwiejszym sposobem będzie użycie sprzężonego powietrza. Wystarczy zaopatrzyć się w puszkę za około 10 złotych. Produkt ten możemy użyć również w czyszczeniu komputera. Odkręć po prostu obudowę i zacznij sprzątanie. Jeśli akurat nie masz przy sobie sprzężonego powietrza świetnym rozwiązaniem może być też odkurzać.

Jak dobrze usunąć brud z mikrofali i piekarnika?

Najlepszym pomysłem do usunięcia brudu z takich urządzeń jak piekarnik czy mikrofala jest użycie domowego tricka. Wystarczy jeśli wlejesz do miseczki wodę z sokiem z cytryny i wstawisz do środka. Piekarnik ustaw na wysoką temperaturę z termoobiegiem. Powstała para pozwoli na łatwiejsze usunięcie tłustych plam. Natomiast mikrofale nastaw na 6 minut z najwyższą mocą i tak samo jak w przypadku poprzedniego urządzenia wystarczy syf zgarnąć papierowym ręcznikiem bądź ściereczką.

Regularne porządkowanie urządzeń elektrycznych to nie tylko efekt wizualny. Dzięki niemu utrzymasz sprzęt w dobrej kondycji. Brak brudu i kurzu uchroni twój telewizor czy komputer od niechcianych uszkodzeń i awarii. Pamiętaj! Sprzątaj nie tylko z półek z książkami.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
2Komentarze