Zdrowie
Czytany poradnik
Domowe sposoby na odciski
0

Domowe sposoby na odciski

AUTOR:  Klaudia Ozimek4 sierpnia 2018

Odciski to pęcherze, które są wypełnione płynem. Formuje się on w górnych warstwach skóry. Odciski najczęściej powstają podczas długiego tarcia, które odbywa się w jednym miejscu lub dużego nacisku, który wywierany jest na jedną część skóry. Są one bolesne i powodować mogą dyskomfort, zwłaszcza kiedy pojawiają się na stopach. Jednak są sprawdzone sposoby na odcisk, które przyśpieszą okres leczenia.

Sposoby na odcisk – ocet jabłkowy

Jest to jeden z najlepszych sposobów na odcisk. Ocet jabłkowy zawiera w sobie substancje mające właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Chroni również przed infekcjami, jakie się mogą wdać w ranę, po pęknięciu odcisku. Ocet jabłkowy jest także sposobem na zmniejszenie bólu. Do zwalczenia odcisku potrzebne będą waciki kosmetyczne, które należy zamoczyć w occie jabłkowym. Nasączonym wacikiem delikatnie przemywamy odcisk i pozostawiamy do wyschnięcia. Możesz rozcieńczyć ocet z wodą, jeśli odczuwasz pieczenie. Taką metodę możesz stosować przez kilka dni dwa razy dziennie.

Zielona herbata

Jeśli zastanawiasz się, jakie są jeszcze sposoby na odcisk, to mamy dla ciebie kolejne rozwiązanie. Zielona herbata pomaga zmniejszyć ból i swędzenie. Zawiera również wiele witamin i antyoksydantów, które szybciej wysuszą i zagoją odcisk. Musisz zaparzyć torebkę zielonej herbaty. Po zaparzeniu wyjmij ją ze szklanki i pozostaw na talerzyku do wystygnięcia. Potem przyłóż torebkę herbaty do pęcherza i zostaw ją tam na kilka minut. Ten sposób możesz powtarzać nawet pięć razy dziennie przez kilka dni. Możesz również pić napar z zielonej herbaty, by przyśpieszyć proces gojenia.

Pasta do zębów

Istnieją różne sposoby na odcisk, a pasta do zębów, jest jednym z nich. To sposób na nagły wypadek. Pasta do zębów zawiera w sobie wodę utlenioną, sodę oczyszczoną, alkohol i mentol. Połączenie tych wszystkich składników może przynieść natychmiastową ulgę i przyśpieszyć gojenie odcisków. Małą ilość pasty trzeba wetrzeć w stopę, w bolący pęcherz. Należy ją zostawić na 2 godziny, a następnie zmyć pastę i wetrzeć w stopę krem nawilżający lub wazelinę. Stosuj pastę do zębów nie więcej niż dwa razy dziennie, aż do momentu zniknięcia odcisku.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze