Zdrowie
Czytany poradnik
Domowe sposoby na ból ucha
3

Domowe sposoby na ból ucha

AUTOR:  Anita Wach28 marca 2018

Ból ucha pojawia się nagle, a jego przyczyn może być kilka. Gdy nas przewiało lub gdy przebyliśmy infekcję górnych dróg oddechowych. Nie należy lekceważyć objawów z tym związanych, a najlepiej skorzystać z domowych sposobów na ból ucha.

Domowe sposoby na ból ucha

Żaden ból nie jest przyjemny, a już na pewno nie ból ucha, który przytrafił się chociaż raz każdemu. Powoduje on dyskomfort psychiczny, wprawia nas w złe samopoczucie, trudno jest się nam na czymś skupić i najchętniej byśmy się go zaraz pozbyli. Czy da się to zrobić za pomocą domowych środków? Zaraz się o tym dowiesz!

Termofor

Do termoforu, nalej wrzątku, owiń ręcznikiem i przyłóż do ucha. Jeśli nie masz w domu termoforu, możesz użyć czegoś innego jak np., butelka. Potraktuj to jako poduszkę, połóż się, ogrzej bolące ucho i pójdź spać, bo sen jest równie dobry na ból.

Krople do ucha

Możesz je wytworzyć samemu w domu, a zrobisz je z:

 • świeżego soku z imbiru, kilka kropel powinno załagodzić stan zapalny ucha, ponieważ imbir działa przeciwzapalnie,
 • liści mięty, zrób z nich sok, a następnie wlej kilka kropel do bolącego ucha, aby poczuć ulgę,
 • czosnku, wyciśnij kilka kropel soku z ząbku czosnku i zakropl nimi ucho, to naturalny antybiotyk, który pomoże w walce z bólem,
 • oliwa z oliwek, podgrzej ją i zostaw to wystudzenia, później wlej kilka kropel do ucha

Suszarka

Włącz suszarkę tak, aby wiała ciepłym powietrzem ustaw ją niedaleko ucha, żeby powietrze dmuchało w małżowinę uszną. Czynność ta powinna złagodzić ból, ale nie powinna trwać zbyt długo, około 5 minut maksymalnie. Jeszcze jednym domowym sposobem na ból jest, możliwe jak najbliższe przysunięcie ucha do kaloryfera tak, aby odczuwać ciepło, które koi ból.

Zatkane ucho

Ucho może boleć też wtedy, kiedy wytworzył się korek woskowinowy, który zatyka narząd słuchu. Należy go odetkać jak najszybciej, ponieważ im dłużej zwlekamy tym staje się on twardszy i trudniej go usunąć. To zadanie najlepiej wykonać, wlewając parafinę do ucha, zakupioną w aptece, ma ona właściwości odtykające, pomóc też może oliwa z oliwek wlana do ucha (3-4 krople). Powinno to przynieść ulgę w bólu ucha, a także dodatkowych objawach towarzyszących zatkaniu przewodu słuchowego.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
3Komentarze
 • alina
  30 stycznia 2019 at 19:46

  Niedawno miałam okazję przekonać się, jak skutecznie ten spray działa. Zawiało mnie i bardzo bolało mnie bolało ucho, a dzięki fonixowi szybko złagodziłam ból.

 • Agnieszka
  7 kwietnia 2018 at 12:09

  Też miała kochane ostatnio taki ból, że myślałam, że umre… dobrze że mój kochany był obok, bo bym nie wytrzymała bez leku, ale nastepnym razem spróbuję domowych sposobów… raz się zyje

 • karolina
  7 kwietnia 2018 at 12:02

  Nie wiem, czym można byłoby uśmierzyć ból ucha, który niedawno mnie dopadł. Nie pomagały żadne tabletki przeciwbólowe. Bolu udało mi się pozbyć dopiero jak zaczęłam psikać sobie sprayem fonix do ucha