Czytany poradnik
Dlaczego włosy wypadają? Jak z tym walczyć?
0

Dlaczego włosy wypadają? Jak z tym walczyć?

AUTOR:  Klaudia Ozimek17 sierpnia 2018

Wypadanie włosów, to naturalna reakcja organizmu. Nam wszystkim wypadają włosy, jednak niektórym osobom wypadają one garściami. Pojawia się więc pytanie, dlaczego włosy wypadają? Dziś odpowiemy na to pytanie i podamy skuteczne sposoby na walkę z tym problemem.

Dlaczego włosy wypadają – życie włosów

Życie włosów składa się z trzech etapów. Pierwszy etap zaczyna się wraz z narodzinami, kiedy cebulki włosów zaczynają wzrastać, a włosy rosną i wydłużają się z każdym tygodniem. Kolejny etap jest etapem przejściowym, w którym cebulki włosów zaczynają wyskakiwać i zatrzymują się w mieszku włosa. W tej fazie włosy stają się bardzo słabe. I jeśli zastanawiasz się, dlaczego włosy wypadają, to powodem, jest właśnie etap przejściowy. W tym czasie zaczyna rosnąć nowa cebulka włosa, która wypycha stary włos z mieszka, przez co poprzedni włos wypada. W fazie przejściowej znajduje się większość naszych włosów. Włosy w tej fazie codziennie wypadają, a na ich miejsce wzrastają nowe.

Dlaczego włosy wypadają – sposoby na wypadanie włosów.

Wiele osób zastanawia się na tym, dlaczego włosy wypadają i jak temu zaradzić. My dziś podpowiemy, jak zaradzić wypadaniu włosów. To bardzo proste, a jednak większość osób zapomina o tym podstawowych zasadach utrzymania zdrowych i mocnych włosów.

Biotyna

Jeśli twoje włosy wypadają, są słabe i łamliwe, to przyczyną tego może być niedobór biotyny. Jest to witamina, która odpowiada za zdrowie włosów i ich budowę. Jeśli zabraknie jej w naszej diecie, to włosy stają się zniszczone i słabe, jednak niedobór objawia się również na skórze i paznokciach. Dermatolodzy i lekarze polecają przyjmowanie suplementów z biotyną i jedzenie produktów z dużą zawartością tej właśnie witaminy, ponieważ jest ona budulcem skóry i jej wytworów.

Nie czesz włosów zbyt często

Może ci się wydawać, że rozczesywanie włosów, jest pielęgnacją, której potrzebują twoje włosy. I nie mylisz się, jednak nie rób tego zbyt często, ponieważ wtedy włosy znajdujące się w fazie przejściowej szybciej wypadają i to nie przez to, że wypycha je nowa cebulka włosa, ale przez pociągnięcia szczotki.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze