Dlaczego seks jest ważny w związku?

W czasach pracy, pośpiechu, stresu oraz wielu obowiązków często zapominamy o przyjemności, jaką daje seks. Nie znajdujemy na niego czasu i nie zdajemy sobie sprawy, dlaczego jest tak ważny w związku.

Najwyższa forma bliskości

Jeżeli zastanawiasz się nad wagą seksu w Twoim związku, odpowiedź jest bardzo prosta – to dzięki niemu jesteście z partnerem tak blisko siebie. Żeby współżyć z drugą osobą trzeba mieć do niej zaufanie, czuć pociąg oraz ekscytację. Osiągając to wszystko i decydując się na uprawianie seksu, decydujecie się na najwyższą formę bliskości. Przyznasz przecież, że lub bliżej siebie nie możecie być. W ten sposób dajecie też sobie nawzajem znak, że w pełni się akceptujecie. Bycie razem nago w sytuacji intymnej nie pozostawia wszak miejsca na wyobraźnię i obnaża wszystko przed tą drugą, ukochaną osobą.

Neuroprzekaźnikowe przywiązanie

Seks wiążę się z nieodłącznym wybuchem hormonów, uczuć, bodźców i emocji. Ludzkie ciało to mnóstwo związków chemicznych, tworzących razem jedną całość. Dlatego nasze przywiązanie do partnera też jest w pewnym stopniu nadzorowane właśnie przez tę chemię. W trakcie seksu wydziela się hormon zwany oksytocyną. Inaczej nazywa się go też hormonem przywiązania. Regularne kochanie się z partnerem gwarantuje jego systematyczne pojawianie się oraz pielęgnację wspólnych relacji. Można nawet zauważyć, że pary, które nie współżyły ze sobą przez ponad 2 tygodnie, czują nieco osłabioną więź między sobą.

Życie seksualne gwarancją sukcesu

Jeżeli nie boisz się próbować nowych rzeczy w łóżku ze swoim partnerem, podczas współżycia macie do siebie dystans, a rozmawianie o kolejnych pozycjach, czy gadżetach was nie krępuje – jesteście na dobrej drodze do stworzenia idealnego, długotrwałego związku. Udany seks jest bowiem gwarancją urozmaicenia i braku nudy w relacji między wami. Dzięki niemu między partnerami narasta ekscytacja, patrzycie na siebie z pożądaniem i czujcie się atrakcyjni. Łączy was w końcu coś, co nie łączy was z nikim innym. Macie swoje sprawy, o których rozmawiacie tylko sobą, widzicie się tak, jak inny was nie ogląda i to jest niezwykle podniecające.

Mówiąc prościej, w waszym związku nie wieje nudą. Jest to bezcenny aspekt, zwłaszcza w wieloletnich związkach. W razie kryzysu nie jest jednak niczym wstydliwym szukanie inspiracji w internecie. Filmy erotyczne, specjalne stroje czy ciekawa gra wstępna w postaci masażu albo zabawy potrafią zdziałać cuda. Wszystko bowiem jest dla ludzi!

WYPOWIEDZ SIĘ

Wprowadź treść komentarza.
Wprowadź swoje imię.