Dom
Czytany poradnik
DIY – co zrobić z filcu?
0

DIY – co zrobić z filcu?

AUTOR:  Agnieszka Szarak28 maja 2018

Zostało Ci trochę zbędnego materiału i zastanawiasz się, co zrobić z filcu? Zamiast go wyrzucać, zdecyduj się na jedno z naszych rozwiązań! W ten sposób nadasz z pozoru nieprzydatnej rzeczy zupełnie nowe życie.

Oryginalne dekoracje

O tym, co zrobić z filcu powstało mnóstwo poradników oraz forów tematycznych. Często jednak wykonanie przedstawionych tam propozycji jest skomplikowane. My podpowiadamy Ci proste rozwiązania, które nie zajmą Ci wiele czasu i z pewnością sobie z nimi poradzisz. Na początek proponujemy więc samodzielne wykonanie ozdoby na poduszki. Kolorowy filc może bowiem sprawić, że z pozoru nudne przedmioty, nagle stają się barwne i interesujące.

Zacznij od wycięcia z filcu koła. Jeżeli zależy Ci na idealnym kształcie, wykonaj wcześniej szablon z kartonu, a do nakreślenia idealnego wykorzystaj cyrkiel lub okrągły przedmiot np. kubek. Zrobione? Teraz będziesz potrzebować dwóch mniejszych kół z filcu — mogą być w jednakowych kolorach albo różnych. Wszystko zależy od Ciebie. Następnie nałóż na siebie trzy koła, od największego do najmniejszego, nawlecz na poduszkę i gotowe! Wykonaj kilka równoległych paseczków zrobionych z kółek, żeby uzyskać najlepszy efekt.

Co zrobić z filcu, żeby było praktyczne?

Zastanawiasz się, co zrobić z filcu, żeby faktycznie przydało Ci się to w domu lub życiu codziennym? Jeżeli misterne ozdóbki, to nie Twoje pole do popisu, warto zdecydować się na wykonanie prostego etui na okulary lub telefon. Najprostsza technika to złożenie kawałka kolorowego lub szarego filcu na pół. Następnie zszyj jego boki, a w otwartą górę wszyj zamek. Wymiary takiego etui są dowolne i zależą od tego, co chcesz w nim schować. Mogą to być klucze, okulary, telefon albo długopisy. Żeby nieco ozdobić etui, możesz wyciąć z innego koloru filcu proste kwiaty, kółka albo gwiazdki i przyszyć je do materiału.

Mały kawałek też może się przydać

Do wykorzystania zostały Ci malutkie kawałeczki filcu, z którymi nie wiesz co zrobić? To często się zdarza, lecz nie wyrzucaj ich, tylko zrób z nich kolorowy breloczek do kluczy, torebki bądź portfela. W tym celu będziesz potrzebować specjalnego, metalowego haczyka i ozdobnego sznureczka, na którym będzie wisiał brelok.

Najprostszym z możliwych rozwiązań na wykonanie takiego gadżetu jest zwinięcie paseczków z filcu w ślimaka. Wówczas zyskasz ciekawą kompozycję kolorów. Jeżeli jednak chcesz nieco bardziej się pogimnastykować, wytnij z materiału motylka, serce lub ułóż jakiś fantazyjny kształt, który później pozszywasz. Na koniec doszyj metalowy haczyk i przewiąż go sznureczkiem. Teraz, jeśli ktoś zapyta Cię, co zrobić z filcu, będziesz mógł polecieć kilka ciekawych pomysłów!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze