Czytany poradnik
Dbaj o siebie – domowe kosmetyki DIY
0

Dbaj o siebie – domowe kosmetyki DIY

AUTOR:  Klaudia Ozimek17 sierpnia 2018

Pielęgnacja ciała jest niezwykle ważna. Bez niej skóra szybciej się starzeje, włosy stają się suche, a paznokcie łamliwe. Zadbanie o prawidłową pielęgnację może być drogie. Wszystkie kosmetyki, które są dostępne w drogeriach, mogą być zaskakujące drogie. Jednak domowe kosmetyki DIY są często lepszym rozwiązaniem niż inne kosmetyki.

Domowe kosmetyki DIY – mgiełka utrwalająca

Mgiełki utrwalające są drogim produktem w drogeriach. Często ich ceny sięgają nawet 50 złotych. Warto, więc wiedzieć jak samodzielnie zrobić takie domowe kosmetyki DIY. Nie jest to trudne zadanie, a wykonanie takiej mgiełki utrwalającą jest niezwykle proste. Ich zdaniem, jest utrwalenie makijażu. Do wykonania mgiełki utrwalającej potrzebna nam będzie woda destylowana, gliceryna oraz pojemnik z rozpylaczem. Wodę destylowaną i glicerynę możemy dostać w każdej aptece. A buteleczkę z rozpylaczem możemy znaleźć w supermarketach i drogeriach. Do buteleczki należy wlać 400 ml wody destylowanej. Do wody trzeba dodać 5 ml gliceryny. Wszystkie produkty najlepiej odmierzyć, by wartości się zgadzały. Po dodaniu gliceryny do wody destylowanej należy zamknąć pojemnik z rozpylaczem i potrząsnąć nim, by oba składniki się połączyły. Mgiełkę można przetrzymywać do sześciu miesięcy. Najlepiej trzymać ją w chłodnym miejscu, a przed każdym użyciem trzeba potrząsnąć buteleczką.

Domowe kosmetyki DIY – tonik do twarzy

Jeśli myślisz, że domowe kosmetyki DIY są trudne w wykonaniu, to się mylisz. Są to bardzo proste przepisy. Do wykonania toniku do twarzy potrzebna na będzie ciepła woda destylowana oraz buteleczka z rozpylaczem. Reszta składników zależy od rodzaju skóry. Jeśli masz skórę z trądzikiem i zaskórnikami, to do wody destylowanej można dodać liście laurowe. Mają one właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Taki tonik wysusza trądzik i zapobiega powstawaniu kolejnych zmian trądzikowych. Jeśli masz cerę szarą i cienie pod oczami, to do wody destylowanej możesz wybrać kwiaty lawendy. Mają one właściwości antybakteryjne, łagodzące. Taki tonik odświeży skórę twarzy i nada jej blasku. Wszystkie produkty możemy znaleźć w aptece, supermarkecie i sklepie ze zdrową żywnością. Oba domowe kosmetyki DIY najlepiej trzymać w lodówce.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze