Zdrowie
Czytany poradnik
Czy wiesz jak nosić soczewki? Zobacz ten poradnik
0

Czy wiesz jak nosić soczewki? Zobacz ten poradnik

AUTOR:  Alicja Hudzik15 września 2018

Noszenie szkieł kontaktowych to nie lada sztuka. Aby nie podrażnić i nie uszkodzić sobie powierzchni oka, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Jak nosić soczewki? Zapraszamy do lektury!

Jak nosić soczewki w poprawny sposób?

Aby poprawnie założyć soczewki, należy przestrzegać kilku zasad:

  1. Każdorazowo przy wkładaniu i wyciąganiu szkieł umyj i osusz ręce
  2. Zaczynaj zawsze od tego samego oka
  3. Tuż po zdjęciu soczewek zamocz je w płynie czyszczącym
  4. Nigdy nie czyść soczewek (ani pojemnika na nie) wodą z kranu
  5. Zawsze nakładaj szkła przed zrobieniem makijażu i wyjmuj przed jego zmyciem

Jak wyrobić sobie odruch zakładania i ściągania soczewek?

Jak nosić soczewki? Bardzo ważne jest, by wyrobić sobie odruch ich zakładania i ściągania zawsze w ten sam sposób. Jednodniowe soczewki zawsze ściąga się pod koniec dnia i rano zakłada nowe. Aby robić to tak samo sprawnie, niezależnie od miejsca i okoliczności, najlepiej zawsze zaczynać od tego samego oka (jest to ważne także wtedy, gdy nosimy szkła o różnych wadach). Zaczynaj zakładanie szkieł kontaktowych od prawego oka i od prawego oka je za każdym razem ściągaj, a szybko wyrobisz sobie odruch i będziesz w stanie je szybko zakładać w każdej sytuacji.

Jak nosić soczewki? Kiedy kupować nową paczkę?

Jeśli masz problem z zapamiętaniem, kiedy kupić nową paczkę szkieł kontaktowych, możesz skorzystać z aplikacji przygotowanych przez sklepy zajmujące się sprzedażą soczewek. Soczewki wielokrotnego użytku należy codziennie czyścić, by nie podrażnić sobie oczu. Paczki szkieł najlepiej wymieniać regularnie tego samego dnia, na przykład wyrzucać starą w niedzielę i rozpakowywać nową w poniedziałek. Na opakowaniu możesz zapisać datę, by łatwiej się zorganizować.

Jeśli planujesz nosić soczewki okazjonalnie, na przykład na wieczorne wyjścia lub treningi, najlepsze będą szkła jednodniowe, które po każdym użyciu są od razu wyrzucane. Jeśli preferujesz noszenie szkieł kontaktowych każdego dnia, zainwestuj w soczewki tygodniowe lub miesięczne i przechowuj je w specjalnym pojemniczku.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze