Czytany poradnik
Czy warto stosować śruby zabezpieczające na koła?
0

Czy warto stosować śruby zabezpieczające na koła?

AUTOR:  Alicja Hudzik11 września 2018

Śruby zabezpieczające na koła i nakrętki antykradzieżowe mają na celu zabezpieczyć koła i felgi przed kradzieżą. Czy warto je stosować? Ile kosztują takie rozwiązania? Zapraszamy do lektury!

Który element samochodu jest szczególnie narażony na kradzież?

Jednym z elementów samochodu, który jest wyjątkowo narażony na kradzież i nie wymaga specjalnych umiejętności, by go wymontować, są aluminiowe felgi. Aby nie dopuścić do przygarnięcia przez niepowołaną osobę tego drogiego samochodowego elementu, warto zainwestować w śruby zabezpieczające na koła. Dzięki temu rozwiązaniu można skutecznie zniechęcić do próby kradzieży nawet najbardziej sprawnego i szybkiego włamywacza!

Jak to działa?

Na zestaw zabezpieczający składa się komplet czterech śrub (po jednej na każde koło) oraz specjalna nasadka do klucza – przejściówka, którą nakłada się na klucz i która jest konieczna do odkręcenia śruby zabezpieczającej. Śruby zabezpieczające na koła można stosować w przypadku felg stalowych i aluminiowych, należy je dokręcać z pomocą klucza dynamometrycznego, niedopuszczalne jest dokręcanie ich z wykorzystaniem klucza pneumatycznego! W przypadku zgubienia przejściówki można się skontaktować z jej producentem i podać mu numer seryjny elementu, by zamówić nowy produkt.

Śruby zabezpieczające na koła – jaki jest ich koszt?

Wiesz już, że warto stosować śruby zabezpieczające na koła. A jaki jest ich koszt? W zależności od tego, na jaki model się zdecydujesz i z czego wykonane są zabezpieczenia, komplet 4 śrub to koszt od około 100 zł w górę. Cena zależy również od poziomu skomplikowania wzoru śruby. Im bardziej niepowtarzalny i unikalny wzór, tym mniejsze ryzyko kradzieży, ponieważ trudniej będzie dopasować do śrub odpowiedni klucz.  Aby dopasować śruby zabezpieczające do felg kół pojazdu, należy zmierzyć długość tradycyjnych śrub oraz klucza, jakim odkręcamy śrubę. Ważny jest także kształt główki śruby od strony styku z felgą, może on być stożkowy lub kulisty.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
100%
Nie pomogło
0%
Komentarze