Czytany poradnik
Czy piwo tuczy? Ile kalorii ma złocisty napój? [Infografika]
0

Czy piwo tuczy? Ile kalorii ma złocisty napój? [Infografika]

AUTOR:  Alicja Hudzik13 października 2018

Czy piwo tuczy? Ile kalorii ma złocisty napój? [Infografika]

Czy piwo tuczy? Ile kalorii ma złocisty napój? [Infografika]

Czy piwo tuczy? Wokół złocistego chmielowego trunku krąży wiele mitów i legend. Jak wygląda prawda? Ile kalorii ma piwo? Zapraszamy do lektury i obejrzenia infografiki!

Jak powstaje piwo?

Piwo powstaje z trzech głównych składników. Są to: woda, chmiel oraz słód. Etapy produkcji złocistego napoju mogą się różnić w zależności od specyfiki danego browaru, ale najczęściej wygląda to następująco: rozdrobniony słód (zwykle jęczmienny) miesza się z ciepłą wodą i dodatkiem innych surowców skrobiowych oraz enzymów, a następnie ekstrakt (brzeczkę) poddaje się gotowaniu razem z chmielem. W kolejnym kroku ekstrakt ten poddaje się klarowaniu i schłodzeniu, a sam płyn fermentuje w wyniku dodania drożdży. Na koniec powstałe piwo filtruje się i podaje jako napój musujący

Czy piwo tuczy?

Ile kalorii ma chmielowy napój? Czy piwo tuczy? W rzeczywistości złocisty trunek zawiera mniej kalorii i tłuszczów nasyconych niż słodkie napoje gazowane! W jednej szklance (250 ml) piwa znajduje się tylko 90 kalorii. Pite z umiarem nie powinno powodować tycia, niewiele więcej kalorii jest w szklance coli! Ilość kalorii zawartą w jednym piwie można spokojnie spalić podczas codziennych ćwiczeń lub zwykłego spaceru.

Które piwo jest najzdrowsze? Jakie są pozytywne skutki picia piwa?

Najzdrowsze piwo to piwo ciemne. Słodko-gorzki trunek zawiera dużo żelaza oraz krzem, a także witaminy i antyoksydanty, a jego proces powstawania jest najbardziej naturalny. Badania dowiodły, że piwo zawiera więcej błonnika i witamin niż czerwone wino!

Jakie są pozytywne skutki picia piwa?

Piwo, spożywane w umiarkowanych ilościach może przyczynić się do:

  • Poprawy pracy nerek
  • Poprawy przemiany materii
  • Utrzymania odpowiedniego poziomu cholesterolu we krwi
  • Poprawy stanu kości
  • Poprawy efektywności odpoczynku
  • Wzmocnienia układu odpornościowego
Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze