Czytany poradnik
Co zrobić, żeby łydki były chudsze?
0

Co zrobić, żeby łydki były chudsze?

AUTOR:  Joanna Cieślak5 maja 2018

Wydawałoby się, że każdy pragnie umięśnione ciało i duże łydki. Nierzadko jednak, zwłaszcza otyłe kobiety, pragną znaleźć w internecie informacje co zrobić, żeby łydki były chudsze. W tym poradniku przedstawimy Ci skuteczne metody na chudsze i mniejsze łydki.

Łydki – jak wyszczuplić

Piękne i smukłe łydki to widok, który ucieszy każdą osobę, zwłaszcza jeżeli widzisz je codziennie w swoim lustrze. Nierzadko zdarza się, że osoba ćwicząca np. na siłowni ma problem ze zbudowaniem łydek, które proporcjonalnie pasują do reszty ciała. Bywa też, że osoba otyła zrzuca mnóstwo zbędnych kilogramów z całego ciała, ale właśnie oprócz łydek. Co zrobić, żeby łydki były chudsze? Podpowiadamy.

Unikaj sportów siłowych

Myślisz, że ćwicząc ciężarami lub biegając na bieżni sprawisz, że łydki będą szczuplejsze? Jesteś w błędzie! Unikaj sportów siłowych oraz znacznego wysiłku dla swoich łydek. Pamiętaj, że musisz je wyszczuplić, a nie sprawić by były jeszcze bardziej umięśnione.

Ujemny bilans kaloryczny

Znasz takie pojęcie jak „trzymać michę”? Jeżeli nie, to właśnie musisz się z nim zapoznać. Chcąc zmniejszyć łydki zacznij od diety na ujemnym bilansie kalorycznym. Nie ma metody, aby zrzucić tłuszcz lub mięśnie tylko z samych łydek, dlatego musisz zacząć tzw. redukcję.

Wykorzystaj termogenezę

Znasz pojęcie termogenezy? To spalanie tłuszczu pod wpływem zwiększonego wytwarzania ciepła przez organizm. Praktykując redukcję w diecie, możesz przyśpieszyć proces spalania tłuszczu na łydkach poprzez obłożenie ich cieplejszym ubraniem, najlepiej takim, który zatrzymuje ciepło. Zwłaszcza w trakcie treningów.

Skakanka, a może rowerek?

Co zrobić, żeby łydki schudły? Zacznij skakać na skakance lub jeździć na rowerze stacjonarnym, jednak w przypadku tego drugiego ćwiczenia, pamiętaj, aby ustawić minimalne obciążenie i pedałować dynamicznie. Oba ćwiczenia muszą być ćwiczeniami aerobowymi, a nie siłowymi!

Operacja plastyczna

Czasami genetyka nie pozwala Ci osiągnąć wymarzonego rozmiaru łydek i niestety jedyną opcją staje się operacja plastyczna. Jednak dla współczesnej chirurgi nie ma granic, dlatego czasami warto skorzystać z tego rozwiązania, gdy inne metody zawodzą. Zapoznaj się z ofertą pobliskich klinik chirurgi plastycznej (np. na odsysanie tkanki tłuszczowej) i dokładnie rozważ tą decyzję. Pamiętaj jednak, że Twoje samopoczucie jest najważniejsze.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze