Czytany poradnik
Co zabrać na wakacje?
0

Co zabrać na wakacje?

AUTOR:  Alicja Hudzik28 lipca 2018

Jak się dobrze spakować na urlop? O czym należy pamiętać, jadąc w podróż z dzieckiem? Dowiedz się, co zabrać na wakacje, by miło spędzić czas i uniknąć brania niepotrzebnych rzeczy!

Jak mądrze się spakować?

Co zabrać na wakacje, by uniknąć dokładania sobie ciężkich bagaży i niepotrzebnych rzeczy? Jak się mądrze spakować? Najlepiej postawić na ubrania lekkie i niewymagające prasowania oraz takie, na których nie widać zabrudzeń (w ciemnych kolorach). Nie należy przesadzać z ilością ubrań w walizce. Na kilkunastodniowy urlop w zupełności wystarczą 2 pary spodni (długie i krótkie), 2 lekkie sukienki i kilka koszulek. Nie należy również przesadzać z ilością butów, warto spakować jedną parę butów na eleganckie wyjścia, jedną parę wygodnych butów, w których można długo spacerować i zwiedzać oraz klapki lub japonki. Do tego przyda się jeszcze jakaś ciepła bluza lub lekka kurtka oraz piżama. Jeśli chcemy zaoszczędzić miejsce w walizce lub torbie, warto zainwestować w kosmetyki o niedużych gabarytach, takie jakie kupuje się do samolotu.

Co zabrać na wakacje – lista obowiązkowych rzeczy

Najważniejsze rzeczy, o których nie należy zapominać, pakując się na wyjazd, to:

  1. Dokumenty (dowód osobisty lub paszport, potwierdzenia biletów, prawo jazdy, legitymacja oraz wszelkie dokumenty związane z ubezpieczeniem na czas podróży)
  2. Pieniądze (nie tylko w gotówce, ale i w walucie zgodnej z docelowym miejscem podróży!)
  3. Lekarstwa (jeśli zażywamy jakieś leki stale, jesteśmy na coś uczuleni lub mamy skłonność do problemów ze zdrowiem)
  4. Gadżety elektroniczne (powerbank, ładowarka do telefonu, pendrive lub dysk na zdjęcia, aparat fotograficzny, ewentualnie laptop i przejściówka do kontaktu)
  5. Kosmetyki i środki higieniczne (najlepiej niewielkich rozmiarów)
  6. Inne przydatne na wyjazd rzeczy (takie jak mapy, rozmówki wielojęzyczne, przewodniki, podróżna poduszka lub suszarka do włosów).

Co zabrać na wakacje z dzieckiem?

Jeśli wybieramy się na urlop z dzieckiem, należy pamiętać o tym, by wziąć ze sobą małą apteczkę, coś ochronnego na słońce oraz prowiant na drogę. Jeśli podróżujemy z małym dzieckiem, warto wozić ze sobą własne zapasy jedzenia (kaszka lub mleko w proszku) oraz środki higieniczne (pieluchy). Warto zadbać by razem z nami w podróż wybrała się także ulubiona zabawka dziecka, wózek, nocnik oraz wakacyjne gadżety, takie jak mini-basen, dmuchany materac, pakiet gier planszowych czy hulajnoga.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze