Czytany poradnik
Co wziąć ze sobą na festiwal muzyczny?
0

Co wziąć ze sobą na festiwal muzyczny?

AUTOR:  Alicja Hudzik23 maja 2018

Lato to wymarzony czas dla wielbicieli muzyki na żywo w plenerze. Z początkiem maja w całej  Polsce startuje wiele dużych festiwali muzycznych, zaczynając od słynnych Juwenaliów! Z tego artykułu dowiesz się, jak się przygotować i co wziąć ze sobą na festiwal muzyczny!

Lato to czas wielkich plenerowych imprez muzycznych. Juwenalia, Open’er, Audioriver, Woodstock, Jarocin Festiwal, czy Orange Warsaw Festiwal… Tych imprez nie można przegapić! Jak się dobrze przygotować na plenerową imprezę i co ze sobą zabrać?

Wygodne buty oraz praktyczne festiwalowe wyposażenie

Na dużą plenerową imprezę muzyczną dobrze wziąć wygodne obuwie – takie, którego nie będzie szkoda, jeśli przypadkiem się ubrudzi lub zniszczy w pogo. Warto przeprosić się ze starymi trampkami lub glanami oraz, w zależności od lokalizacji imprezy, przygotować na kapryśne warunki pogodowe i wziąć ze sobą na wszelki wypadek parę kaloszy. Niezbędnym wyposażeniem każdego fana plenerowych koncertów jest również torebka w typie nerki. Ten mały plecaczek/torebka pomieści wszystko, co jest nam najbardziej potrzebne i będziemy zawsze mieli telefon, portfel, czy chusteczki w zasięgu ręki!

Ochrona przed słońcem, deszczem, pyłem oraz hałasem

Parasole są zakazane ze względów bezpieczeństwa na wielu imprezach plenerowych w Polsce, dlatego warto wyposażyć się w lekką pelerynę przeciwdeszczową. Z pewnością przydadzą się również okulary przeciwsłoneczne – za dnia uchronią Twoje oczy przed szkodliwym wpływem promieniowania UV, a w nocy złagodzą działanie dalekozasiężnych laserów wchodzących w skład festiwalowego oświetlenia. Jeśli teren, na którym odbywa się impreza pokryty jest piaskiem, ziemią, lub trawą, przyda się również coś do ochrony przed pyłem np. arafatka, bandana lub chusta w typie Buff. Aby uchronić się od nadmiernej ekspozycji na hałas, można zainwestować w stopery lub zatyczki do uszu. Najtańszy sprzęt tego rodzaju kosztuje jedynie kilka złotych, a zapewnią nam one komfort podczas poruszania się po głośnym terenie imprezy.

Awaryjny sprzęt i niezbędne gadżety

Współczesne smartfony mają to do siebie, że ich baterie nie wytrzymują zbyt długo, zwłaszcza w ekstremalnych warunkach pogodowych oraz przy dużej aktywności w social media (nadmierne wrzucanie postów, zdjęć, grafik oraz transmisji na żywo nie służy baterii!). Warto mieć ze sobą awaryjnie telefon z dobrą baterią lub power banka, by w razie awarii nie tracić kontaktu ze znajomymi, z którymi pojechało się na festiwal. Przydatna może się okazać również latarka, która pomoże nam się zorientować na terenie imprezy późnym wieczorem.

Oczywiste sprawy, o których najczęściej się zapomina

Rozładowany telefon często skutkuje tym, że nie możemy otworzyć zakupionego biletu na pociąg, ani sprawdzić rozkładu jazdy wybranego przewoźnika. Warto mieć ze sobą notatnik z awaryjnymi numerami telefonów, wydrukowane bilety, rozkład jazdy wypatrzonych wcześniej busów, spis miejsc noclegowych z adresami, a nawet prowizorycznie narysowaną mapkę najbliższej okolicy. Pamiętajmy również o pieniądzach. Na imprezach plenerowych nie zawsze działają terminale, a kolejki do bankomatów często są ekstremalnie długie…warto więc wyposażyć się przed wyjazdem w zapas gotówki!

Pamiętaj: przed wyjściem na daną imprezę zapoznaj się z jej regulaminem, sprawdź, czy możesz wnieść na teren imprezy małą butelkę wody, oraz jakie przedmioty są zakazane. Nikt nie lubi mieć skonfiskowanych bezpowrotnie rzeczy prywatnych, a co dopiero cennych przedmiotów!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze