Czytany poradnik
Co jest lepsze – wrotki czy rolki?
0

Co jest lepsze – wrotki czy rolki?

AUTOR:  Klaudia Ozimek10 października 2018

Jazda na rolkach i wrotkach jest popularną i zdrową formą rozrywki. Wiele osób decyduje się na zakupienie jednego z tych sprzętów sportowych. Pojawia się jednak pytanie, co jest lepsze wrotki, czy rolki. Nie łatwo jest odpowiedzieć sobie na to pytanie, ale dziś porównamy sobie wrotki i rolki i zdecydujemy, które z nich są lepsze.

Wrotki, czy rolki – na czym łatwiej jeździć

Kiedy pierwszy raz zastanawiamy się, co lepiej wybrać wrotki, czy rolki w naszej głowie pojawia się pytanie, na czym łatwiej się jeździ. Mimo że wydaje nam się, że wrotki są łatwiejsze w obsłudze, to często się mylimy. Wrotki są cięższe od rolek, ponieważ posiadają cięższe kółka, co może nam utrudniać unoszenie nóg podczas jazdy. Dla osób, które potrafią jeździć na łyżwach, poruszanie się na rolkach nie powinno sprawiać żadnego problemy. A jednak to na wrotkach łatwiej jest nam utrzymać równowagę.

Wrotki, czy rolki – co wybrać dla dziecka?

Jeśli decydujemy się na zakup dla dziecka, to zastanawiamy się, co jest dla niego bezpieczniejsze wrotki, czy rolki? Dzieci najczęściej nie zwracają uwagi na to, na czym będzie łatwiej się poruszać, czy co jest bezpieczniejsze, tylko patrzą na to, co mają inni. Od pewnego czasu to wrotki królują na rynku mimo tego, że jeszcze kilka lat temu niemal wszyscy o nich zapomnieliśmy. Rodzice, którzy zastanawiają się, co lepiej kupić dla dziecka wrotki, czy rolki, powinni pamiętać, że na wrotkach dziecko z łatwością utrzyma równowagę, co na rolkach na początku nauki jazdy może okazać się trudnym zadaniem.

Wrotki, czy rolki – co przyniesie więcej korzyści

Bez względu na to, czy wybierzesz wrotki, czy rolki będzie to doskonały wybór dla ciebie, twoich bliskich i dzieci. Zarówno wrotki, jak i rolki mają zbawienny wpływ na naszą kondycję ruchową oraz samopoczucie. Dzięki jeździe na rolkach i wrotkach mięśnie nóg, brzucha, pleców i ramion wzmacniają się, co wpływa na naszą wytrzymałość siłową i odporność.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze