Relacje
Czytany poradnik
Chcesz odzyskać partnera? Oto 5 rzeczy, które musisz zrobić
0

Chcesz odzyskać partnera? Oto 5 rzeczy, które musisz zrobić

AUTOR:  Aleksandra Wilk10 stycznia 2019

Trudno zaakceptować rozstanie. Negatywne emocje bardzo nas przytłaczają. Nie mamy na nic ochoty i czujemy się fatalnie. Zamiast rozmyślać i rozczulać się nad sobą, podejmij zdecydowane kroki mające na celu naprawienie tego co było między wami. 

Analiza

W pierwszej kolejności ochłoń i przemyśl co doprowadziło do obecnej sytuacji. Zwykle wina leży po obu stronach. Zastanów się nad tym jak wyglądała cała relacja i na czym się opierała.

Rozmowa 

Pamiętaj, że komunikacja jest potrzebna do zbudowana silnej podstawy. Nie obejdzie się bez poważnej dyskusji. Wyrzuć z siebie to co nie pasowało Ci do tej pory, i jakie zachowanie partnera Ci nie odpowiadało. Jeżeli nie wyjaśnicie sobie wszystkich ważnych kwestii i zostaną niedopowiedzenia – sytuacja może się powtarzać, dlatego podczas tej rozmowy najważniejsza jest szczerość. Nie miej zahamowań w swoich wypowiedziach, kieruj się sercem i mów prawdę. Następnie wysłuchaj drugiej strony i rozważ jak możesz zmienić się na lepsze, aby poprawić całokształt znajomości. Powiedz także o swoich uczuciach, zaakcentuj, jak bardzo zależy Ci na związku.

Drugi ogień

Po pewnym czasie do życia wkrada się rutyna. Ma ona działanie destruktywne. Niejednokrotnie staje się powodem rozstań. Przez monotonie uczucie wygasa. Nie pozwól na to – dodaj odrobinę świeżości do związku np. w formie aktywności, których do tej pory nie było okazji wypróbować. To mogą być wyjścia w dotychczas nieodwiedzane miejsca lub znalezienie wspólnej pasji, którą będziecie razem wykonywać. 

Zadbaj o siebie

Pokaż drugiej połówce, że się starasz. Włóż wysiłek w swój wygląd, a zostanie to docenione. W domu czy na ulicy, na randkę czy przy śniadaniu – nie ma znaczenia. Nawet kiedy nie ma do tego okazji prezentuj się jak najlepiej. Po pierwsze to wprowadzi więcej namiętności do waszego związku. Po drugie poprawi Twoje samopoczucie.

Zmień nastawienie 

Mniej oczekiwań, więcej spontaniczności. Staraj się traktować partnera jak przyjaciela. Nie bój się go, zwracaj się z każdym problemem, prośbą, uśmiechem, to wiele zmienia. Okazuj szacunek i dawaj od siebie jak najwięcej, a karma do Ciebie wróci. Ważna jest wyrozumiałość. Nie wywołuj banalnych kłótni bez powodu i pamiętaj, że każdy ma swoje wady. Prawdziwą umiejętnością jest je zaakceptować.

Nie poddawaj się za szybko. Każde rozstanie ma swoje powody, a Twoim zadaniem jest je określić i wyeliminować. Jeżeli szczerze Ci zależy, próbuj swoich sił i otwórz się na zmiany. 

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze