Inwestowanie
Czytany poradnik
Branże na świecie, w które warto zainwestować
1

Branże na świecie, w które warto zainwestować

AUTOR:  Alicja Hudzik13 grudnia 2019

Niektóre branże cieszą się na tyle ogromną popularnością, że pozwalają na osiągnięcie dużego sukcesu w krótkim czasie. Które przedsiębiorstwa mają taki potencjał? Jakie są najbardziej dochodowe branże na świecie? W co opłaca się inwestować? Zapraszamy do lektury!

Najbardziej dochodowe branże na świecie – w co opłaca się zainwestować? – ranking serwisu Porady.org

#1 Usługi IT

Rozwój branży IT ma ogromny wpływ na gospodarkę. Usługi takie jak tworzenie stron internetowych oraz sklepów internetowych, a także marketing internetowy cieszą się ogromną popularnością. Aby zaistnieć w sieci i wyprzedzić konkurencję, firmy muszą zaangażować do współpracy specjalistów!

#2 Rynek nieruchomości

Najbardziej dochodowe branże na świecie to także rynek nieruchomości. Budowa, wynajem i sprzedaż domów, mieszkań  oraz lokali usługowych to bardzo dochodowa branża. Mimo że nakład początkowo wydaje się duży, to zaczyna się szybko zwracać w miarę, jak rozkręcamy biznes!

#3 Księgowość i finanse, obsługa prawna

Profesjonalna obsługa prawna oraz księgowa to aspekty, bez którego firmy nie mogłyby istnieć i poprawnie funkcjonować. Aby biznes się rozwijał, konieczna jest fachowa obsługa specjalisty! Zarówno małe, jak i średnie oraz duże firmy coraz częściej korzystają z doradztwa podatkowego, kredytowego i inwestycyjnego, by zminimalizować ryzyko popełnienia błędu w trakcie prowadzenia biznesu i podejmować trafne decyzje.

#4 Wypożyczanie sprzętu i leasing

Usługi leasingowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i nic nie wskazuje na to, by miało się to prędko zmienić. W  ten sposób firmy nabywają dla swoich pracowników nie tylko komputery, ale i służbowe samochody, sprzęt IT, biurowe meble, aparaturę oraz maszyny niezbędne do pracy.

#5 Handel hurtowy i detaliczny

Gospodarka handlowa rozwija się bardzo prężnie, a wraz z nią sektory, które jej towarzyszą, czyli e-commerce, transport i logistyka, a także marketing. Nie tylko opłaca się inwestować w te obszary, ale i także szukać pracy w ich obrębie! Rosnącą popularnością cieszy się także outsourcing usług, zarówno logistycznych, jak i marketingowych, to bardzo dochodowe branże na świecie!

#6 Zdrowie i medycyna

Biznes można rozkręcić także w trosce o zdrowie! Popyt na usługi związane ze zdrowiem i medycyną wciąż rośnie. Sprzedaż żywności ekologicznej, usługi rehabilitacyjne, usługi dentystyczne i doradztwo dietetyczne to obszary, które cieszą się niesłabnącą popularnością na całym świecie.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
1Komentarze
  • Żandarm
    29 grudnia 2019 at 21:10

    Ehhh jestem zdania, ze najpewniejsza inwestycją jest człowiek sam jeden. I im szybciej sobie to uświadomimy tym lepiej dla nas. Mozna sie bawic w giełde czy programy inwestycyjne, ale jak przyjdzie krach to zostaniemy z niczym. Wole bezpieczniejsze inwestycje z ograniczonym ryzykiem straty. Lokata czy jak ostatnio ppk – to cos z czego rzeczywiscie uda sie wyciagnac pare groszy na stare lata do emerytury