Zdrowie
Czytany poradnik
Ból kręgosłupa lędźwiowego – jak sobie z nim poradzić?
0

Ból kręgosłupa lędźwiowego – jak sobie z nim poradzić?

AUTOR:  Klaudia Ozimek24 sierpnia 2018

Ból kręgosłupa lędźwiowego często pojawia się u osób pracujących, znacznie rzadziej u osób młodych. Warto wiedzieć, jak radzić sobie z bólem kręgosłupa lędźwiowego, ponieważ może być on bardzo uciążliwy. Wiele godzin pracy przy biurku, a nawet nieodpowiednia pozycja podczas snu, może zwiększyć ból kręgosłupa. Sprawdź koniecznie, jak sobie z nim radzić.

Ból kręgosłupa lędźwiowego – odciążenie kręgosłupa

Jeśli ból kręgosłupa lędźwiowego często Ci doskwiera, przyczyną może być obciążenie kręgosłupa. Podczas pracy fizycznej kręgosłup często, jest obciążony, przez co pojawić się może ból. Jeśli po pracy pojawia się u ciebie ból kręgosłupa lędźwiowego, zmniejsz obciążenie, jakie nakładasz na swój kręgosłup. Nie dźwigaj zbyt ciężkich obciążeń, ponieważ może to doprowadzić nie tylko do bólu, ale do poważnych uszkodzeń kręgosłupa.

Ból kręgosłupa lędźwiowego – gorąca kąpiel

Kiedy pojawia się u ciebie ból kręgosłupa lędźwiowego, możesz pozwolić sobie na gorącą kąpiel. Pomoże ci to rozluźnić mięśnie i się zrelaksować. Warto również do wody dodawać kilka kropel olejku lawendowego. Ma on właściwości przeciwzapalne i rozluźniające. Dzięki takiej kąpieli poczujesz się lepiej.

Ból kręgosłupa lędźwiowego – dobór butów

Ból kręgosłupa lędźwiowego może występować przez nieodpowiednie buty. Źle dobrane buty sprawiają, że kręgosłup jest ułożony w nieprawidłowy sposób, przez co pojawiać się może jego ból. Tak więc, jeśli często cierpisz z powodu bólów kręgosłupa, to warto zamienić swoje buty na lepsze. Nie wybieraj butów na wysokim obcasie, czy klapek, ponieważ nie utrzymują one ciała w prostej pozycji, przez co kręgosłup również jest zakrzywiony.

Ból kręgosłupa lędźwiowego – masaż

Jeśli masz w domu kogoś, kto może ci pomóc zwalczyć ból kręgosłupa lędźwiowego, to koniecznie poproś o masaż. Nie musi to być masaż profesjonalny. Wystarczy delikatne wymasowanie mięśni, które często również bolą po całym dniu pracy. Pamiętaj, by masaż był delikatny, ponieważ zbyt moce uciskanie na mięśnie może zaostrzyć ból.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze