Basen. Dlaczego warto pływać?

Lato trwa, więc coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie treningów, które mają za zadanie poprawić naszą kondycję i wyszczuplić sylwetkę. Zastanawiamy się, jaką formę aktywności fizycznej najlepiej wybrać. Pojawia się pytanie, czy warto iść nas basen, dlaczego warto pływać? My znamy odpowiedź na to pytanie, czas byś i Ty ją poznał.

Basen, dlaczego warto pływać – poprawa kondycji

Podczas pływania do pracy angażują się wszystkie partie naszego ciała. Do wysiłku pobudzane są mięśnie całego ciała. Dzięki temu wzmacniamy naszą wytrzymałość. Pływanie to sport, w którym bardzo ważny jest oddech. Kiedy pływamy, oddech staje się powolny, ale nabieramy więcej powietrza w płuca, co zwiększa ich objętość. To wszystko sprawia, że podczas pływania dotleniamy organizm i poprawiamy jego funkcjonowanie. Dzięki temu wzrasta nasza wytrzymałość fizyczna i poprawia się kondycja.

Pływanie dla zdrowia

W dzisiejszych czasach wszyscy cały czas się gdzieś śpieszymy i stresujemy. Lekarze alarmują, że stres i przemęczenie negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Niestety nie zawsze możemy zwolnić tempo i nie często udaje nam się ograniczyć stres, który odczuwamy w ciągu dnia. Jednak są sposoby na relaks i odpoczynek, a tym sposobem jest pływanie. Jeśli do tej pory zastanawiasz się, czy warto iść na basen, dlaczego warto pływać, to teraz masz już odpowiedź. Dzięki pływaniu zadbasz o swoje zdrowie. Osoby, które regularnie uprawiają sport, rzadziej chorują. Sport zmniejsza ryzyko zachorowania na przykład na nowotwory i inne poważne choroby. A pływanie jest również doskonałym sposobem na odpoczynek i relaks po ciężkim dniu, czy tygodniu. Nasze ciało, mimo wysiłku fizycznego odpoczywa.

Basen sposobem na modelowanie sylwetki

Jeśli zadajesz sobie pytanie, czy udać się na basen, dlaczego warto pływać, to odpowiedź jest tylko jedna. Tak, idź na basen i ciesz się efektami, jakie da ci pływanie. Dzięki temu, że podczas pływania porusza się całe ciało, a do płynięcia potrzebna jest siła wszystkich mięśni, nasze ciało wygląda lepiej. Spala się tkanka tłuszczowa i modelują się mięśnie, a to wszystko sprawia, że wyglądamy na zdrowszych, szczuplejszych i czujemy się atrakcyjnie.

1 KOMENTARZ

  1. ja chętnie pływam na basenie ale wcześniej często łapałam na nim infekcje. Zawsze musiałam brać coś na receptę. Jedynie teraz , kiedy zakończyłam miesiąc temu kurację, lekarz zalecił mi globulki hydrovag bez recepty by odbudować florę i przywrócić nawilżenie właściwe ph pochwy. To ma mnie jakby zabezpieczyć przed ciągle powracającymi infekcjami 😉

WYPOWIEDZ SIĘ

Wprowadź treść komentarza.
Wprowadź swoje imię.