Dom
Czytany poradnik
Altana z drewna – zrób to sam!
0

Altana z drewna – zrób to sam!

AUTOR:  Klaudia Ozimek20 sierpnia 2018

Altana z drewna to rzecz, którą każdy z nas chciałby mieć w swoim ogrodzie. Nie jest to niemożliwe. I chociaż kupno altanki może wydawać się dla kogoś zbyt drogą inwestycją, to już wykonanie jej samodzielnie nie pochłania, tak dużo pieniędzy jednak jest pracochłonne. Jak zrobić samemu altanę z drewna? Podpowiadamy jak ją zrobić krok po kroku.

Altana z drewna – krok pierwszy

Na początek musisz wybrać odpowiednie miejsce w ogrodzie. Zastanów się dobrze, gdzie chcesz umieścić altanę, ponieważ po jej budowie nie będzie możliwości jej przeniesienia. Kiedy miejsce jest wybranie, na tej przestrzeni umieść folię, której nie przebiją rośliny. Przybij folię do ziemi. I dopiero teraz możesz na niej umieścić deski, które będą tworzyć podłogę altany z drewna.

Altana z drewna – krok drugi

Po zamieszczeniu drewnianego podłoża, konieczne jest przybicie do niego drewnianego stelaża. Najlepiej, by kołki znajdowały się przy każdym rogu podłoża. Dzięki temu altana z drewna będzie stabilna. Pamiętaj, by wszystkie kołki były tej samej długości i szerokości. Każda różnica może sprawić, że altana z drewna nie będzie stabilną i bezpieczną konstrukcją.

Altana z drewna – krok trzeci

Zrobienie dachu jest najtrudniejszym zadaniem. Do jego wykonania potrzeby jest kolejny stelaż z drewna. Każda jego odnoga musi odchodzić od jednego kołka od ściany. Każda część stelaża na dach musi stykać się z innymi na środku. Pomiędzy przerwami należy przybić deski. Dzięki temu zbiegowi altana z drewna stanie się przyjemny miejscem, gdzie będziemy mogli skryć się przed słońcem i deszczem.

Altana z drewna – krok czwarty

Końcowy etap, budowy jest równie ważny, jak każdy poprzedni. Altana z drewna nie będzie trwałą konstrukcją, jeśli dobrze nie zabezpieczymy drewna. Tak więc po pomalowaniu altany, drewno należy jeszcze dobrze zaimpregnować. Jest to koniecznie, by drewno było zabezpieczone przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Jeśli ten krok zostanie pominięty, altana z drewna po kilku zimach zniszczy się i stanie się niestabilna, ponieważ drewno spróchnieje.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
100%
Komentarze