Odzież
Czytany poradnik
5 sposobów na porządek w szafie!
0

5 sposobów na porządek w szafie!

AUTOR:  Porady.org7 stycznia 2019

Porządek w szafie to Twoje marzenie? Jeśli tak, to sprawdź, o co musisz zadbać, by zawsze mieć pięknie poukładane ubrania i dodatki.


Utrzymanie porządku w szafie nie należy do najłatwiejszych zadań. Dlaczego? Powodów może być naprawdę wiele. Często jest to zbyt duża ilość ubrań i dodatków, nieodpowiednie ich przechowywanie, bądź złe rozplanowanie miejsca w szafie. Jak uporać się z bałaganem w tym miejscu raz na zawsze? Sprawdź najlepsze metody!

1. Selekcja ubrań i dodatków

Nim przejdziesz do porządkowania szafy, przejrzyj wszystkie ubrania i dodatki. Zobacz, w których z nich w ogóle nie chodzisz i zdecyduj się, co zrobić z nimi dalej. Ubrania w dobrym stanie możesz sprzedać, resztę oddać potrzebującym, a te, które noszą już duże ślady użytkowania – po prostu wyrzucić. Dzięki tej metodzie w Twojej szafie zostaną tylko te ubrania, które faktycznie nosisz.

2. Miejsce na akcesoria

Podstawą porządku w szafie jest zminimalizowanie ilości rzeczy, jak i przeznaczenie miejsc na akcesoria, ubrania sezonowe, buty, czy te elementy garderoby, które nosisz najczęściej. Akcesoria takie, jak apaszki, szaliki, paski mogą zagracać szafę, jak i wprowadzać wizualny nieład. Dobrym pomysłem jest przeznaczenie na te przedmioty specjalnego pudełka, w którym całość odpowiednio poukładasz. Tym samym akcesoria nie będą się gubić i ich znalezienie będzie o niebo łatwiejsze!

3. Pudełko na ubrania sezonowe

Brak rozdzielenia ubrań aktualnie noszonych, od tych z poprzedniego sezonu także generuje bałagan. Jeśli w Twojej szafie ciągle na wierzchu leżą letnie sukienki, a jest zima, to znak, że czekają Cię porządki. Tak samo, jak w przypadku dodatków – zorganizuj osobną półkę, czy też pudełko na wszystkie ubrania, które nosisz w innych sezonach. Nie musisz mieć ich na wierzchu, skoro wrócisz do ich noszenia dopiero za parę miesięcy.

4. Pudełko na buty

Tak samo, jak z akcesoriami i ubraniami sezonowymi – posegreguj buty, na te, które aktualnie nosisz i te, które zakładasz o innych porach roku lub na specjalne okazje. Wyczyść i wypastuj takie obuwie, a potem schowaj je. W tym celu w wielu szafach wbudowane są specjalne półki i wnęki. Jeśli takiej nie masz, to zakup specjalne przezroczyste pudełka na buty, dzięki temu bez problemu znajdziesz swoje ukochane trampki, jak tylko na zewnątrz zrobi się ciepło i wiosennie.

5. Wieszaki

By ułatwić sobie codzienne życie przygotuj ubrania, które nosisz najczęściej. Te możesz wcześniej wyprać i wyprasować, a potem zawiesić na wieszakach w szafie. Poranne wyjście do pracy znacznie się skróci, jeśli już będą czekały na Ciebie takie gotowe zestawy ubraniowe.

Zatrudnienie pomocy domowej

Jeśli czujesz, że uporządkowanie szafy Cię przerasta, możesz skorzystać z pomocy domowej! Wraz ze sprzątaczką posegregujesz ubrania, ładnie je ułożysz i sprawisz, że w Twojej szafie zapanuje ład i porządek. Idealną kandydatkę na pomoc domową znajdziesz na portalach internetowych, które zrzeszają osoby wykonujące ten zawód. Sprzątanie w Warszawie dostępne jest w różnych opcjach cenowych, dlatego z pewnością znajdziesz coś idealnego dla siebie. Pomoc domowa pomoże Ci nie tylko w ogarnianiu szafy, ale także zadba o czystość w Twoim mieszkaniu. Zastanów się, czy to nie jest dobra inwestycja – w końcu zyskujesz spokój ducha, porządek, jak i czas!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze