Czytany poradnik
4 sposoby na nieprzyjemny zapach z ust
0

4 sposoby na nieprzyjemny zapach z ust

AUTOR:  Agnieszka Szarak12 kwietnia 2018

Nieprzyjemny zapach z ust potrafi pokrzyżować plany, a w dodatku jest bardzo krępującą dolegliwością. Jak skutecznie sobie z nim poradzić?

Orzeźwiająca cytryna

Zaczynając walkę ze wstydliwą przypadłością, jaką jest nieświeży oddech, należy najpierw zrozumieć jej naturę. Jego przyczyną mogą być popsute zęby, które są idealnym miejscem na rozwój bakterii oraz grzybów. Wybitnie ważna jest zatem odpowiednia higiena jamy ustnej, aby zapobiegać powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Co jednak robić, gdy do najgorszego już doszło?

Pierwszy pomysł to sięgnięcia po owoc, który możesz dostać w każdym sklepie spożywczym, a mianowicie cytrynę. Ma ona działania antybakteryjne i świetnie poradzi sobie z nieświeżym oddechem. Warto więc odkroić nieco jej skórki i porzuć przez kilka minut.

Zielona pomoc

Nie masz pod ręką cytryny, to może pietruszka? Rzucie jej zielonej natki jest świetnym sposobem na walkę z nieświeżym oddechem. Posiada ona bowiem olejki eteryczne, a także działa antybakteryjnie. Nie każdy jednak musi przepadać za jej intensywnym smakiem. Możesz więc rzuć zarówno jej natkę, jak i mniej intensywny korzeń.

Zielona pomoc w postaci ziół możesz też przyjść ze strony szałwii! Ta roślina idealnie nada się do stworzenia naparu, którym należy płukać jamę ustną 2-3 razy dziennie. Będzie Ci potrzebne pół litra wrzątku oraz dwie łyżeczki czerwonej szałwii. Zaparz zioło w gorącej wodzie, poczekaj aż przestygnie i gotowe!

Przywróć odpowiednie pH

Jeżeli chcesz skutecznie pozbyć się wstydliwej dolegliwości nieświeżego oddechu, zadbaj o to, aby pH w jamie ustnej było prawidłowe. W tym celu bardzo dobrze sprawdzi się zwykła soda oczyszczona. Wystarczy, że zmieszasz łyżeczkę sody z wodą i uzyskasz napar, którym możesz regularnie płukać usta zaraz po przebudzeniu oraz kiedy będziesz kłaść się spać.

Codzienna przyjemność

Na sam koniec mamy dla Ciebie bardzo przyjemną radę, która nie powinna mocno wpłynąć na Twój codzienny tryb życia. Pij zieloną oraz czarną herbatą. Jest udowodnione, że te dwa napary posiadają w swoim składzie przeciwutleniacze, redukujące nadmierne namnażanie się szkodliwych bakterii. Decydując się na herbatę wybierz się jednak do sklepów, które oferują ją sypaną i naturalną. Zrezygnuj więc z saszetek dostępnych w każdej sieciówce i udaj się do profesjonalnego punktu z herbatami. Cudowne doznania smakowe zapewnione, a przy okazji uporasz się z nieświeżym oddechem!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze