Czytany poradnik
Zumba – jak zacząć?
0

Zumba – jak zacząć?

AUTOR:  Alicja Hudzik30 lipca 2018

Zumba to ciekawa alternatywa dla osób, które poszukują aktywności fizycznej, łączącej w sobie elementy tańca i sport. Jak ubrać się na zajęcia? Co należy przygotować? Co to takiego zumba? Jak zacząć przygodę z tą odmianą treningu aerobowego? Podpowiadamy!

Jakie korzyści niesie za sobą zumba?

Jak zacząć przygodę z zajęciami z zumby? Co to za trening? Zumba to trening sportowy, który jest zarazem intensywny i przyjemny. Ćwiczenia aerobowe wykonuje się w niewielkich grupach, do dynamicznych i miłych dla ucha tanecznych piosenek. Poza tym, że zumba wpływa na poprawę sylwetki i pozwala spalić duże ilości zbędnych kalorii, to również świetny sposób na relaks i odstresowanie się, poznanie świetnych ludzi oraz dobrą zabawę w rytm muzyki.

Zumba wpływa pozytywnie na mięśnie, kręgosłup, pozwala wysmuklić ciało i wprawia w świetny nastrój. Treningi z zumby są obecnie oferowane przez większość klubów fitnessowych, interesujące zajęcia możesz znaleźć również w szkołach tańca.

Zumba – jak zacząć? Czego będę potrzebować?

Aby zacząć trening z zumby, wystarczy jedynie pozytywne nastawienie, wygodny strój sportowy i buty oraz duża butelka wody. Nie należy się zniechęcać, jeśli prezentowane przez instruktora układy wydają nam się trudne, ponieważ z czasem uda nam się skoordynować ze sobą pracę nóg, rąk i bioder. W tej dyscyplinie każdy krok jest dobry, byleby aktywnie uczestniczyć w treningu i dobrze się bawić!

Zumba – jak zacząć? Na co się nastawić?

Trening czyni mistrza! Nie powinniśmy się zniechęcać, jeśli pierwsze zajęcia nie przypadły nam do gustu lub mamy problem z koordynacją rąk i nóg. Magia zumby polega na tym, że już od pierwszych zajęć tańczysz układy zbliżone do tego, co prezentuje instruktor, ale dopiero po kilku zajęciach będziesz w stanie je całkowicie rozgryźć! Na pierwszych zajęciach stań możliwie blisko osób, które znają choreografię. Nie zajmuj miejsca w pierwszym rzędzie, tylko gdzieś bardziej z tyłu. Skup się na pracy nóg, ręce dołożysz, gdy już opanujesz podstawy.

Jakie piosenki nadają się do zumby?

Na treningach zumby najczęściej ćwiczy się w rytm latynoskich hitów, muzyki klubowej oraz elektronicznej. Na ćwiczeniach na pewno usłyszysz przeboje Rickiego Martina, Jasona Derulo, Pitbulla, Shakiry oraz muzykę inspirowaną takimi stylami tanecznymi jak samba, czy cza-cza. Daj się ponieść radosnym dźwiękom, obserwuj instruktora, a przed wejściem na salę wyposaż się w dużą butelkę wody i do dzieła!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze