Dom
Czytany poradnik
Zrób to sam z pudełka – ciekawe pomysły na gadżety z pudełek
0

Zrób to sam z pudełka – ciekawe pomysły na gadżety z pudełek

AUTOR:  Alicja Hudzik6 sierpnia 2018

Kartonowe pudełka to rozwiązanie, które nigdy nie wyjdzie z mody. Są tanie, lekkie, trwałe, ekologiczne i można je wielokrotnie wykorzystywać. Zanim następnym razem wyrzucisz kartonowe opakowanie, zastanów się, jak możesz je wykorzystać. Poznaj najlepsze pomysły i zrób to sam z pudełka!

Zrób to sam z pudełka – organizer na kosmetyki

Z kartonowych opakowań w bardzo prosty sposób możesz wykonać organizer na cienie do powiek, pomadki, szminki, pędzle i inne artykuły służące do makijażu. Wystarczą do tego: odrobina czasu, podstawowe materiały oraz inwencja twórcza! Idea „zrób to sam” z pudełka zakłada powtórne wykorzystanie opakowań oraz zaaranżowanie z ich pomocą przestrzeni Twojego mieszkania. Kosmetyki możesz przechowywać w odpowiednio przyciętych kartonowych tubach lub pudełkach z przegrodami, które wykonasz samodzielnie w domu. Pojemniki mogą być wykorzystane w pozycji stojącej lub leżeć poziomo na stoliku. Aby wśród pojemników również panował porządek, można je skleić ze sobą razem.

Zrób to sam z pudełka – zabawki dla dziecka

Inny sposób na wykorzystanie kartonów to zrobienie z niego zabawek dla dziecka. Pole do popisu jest tutaj ogromne! Z kartonu możesz zrobić różnego rodzaju pojazdy (stacjonarne, latające i podwodne), domki oraz mebelki. Zabawki z tektury są lekkie, bezpieczne i można je dowolnie udekorować. Jedyny minus jest taki, że są mało odporne na zabrudzenia oraz mogą ulec zamoczeniu. Z kartonów możesz zrobić również ciekawe pojemniki do przechowywania zabawek. Do pracy twórczej możesz zaangażować swoje dziecko i wspólnymi siłami stworzyć ciekawe pojemniki!

Oryginalne opakowania na prezenty z kartonów

Najprostszym sposobem na wykorzystanie niepotrzebnych kartonów jest… zmodyfikowanie ich i zrobienie z nich eleganckich pudełek na prezenty! Zamiast kupować torbę prezentową, lepiej zakupić celofan oraz papier prezentowy i wykonać pudełko na prezent samodzielnie w domu! Takie rozwiązanie ucieszy nie tylko osobę, którą zamierzamy obdarować, ale i nas, ponieważ daje dużo satysfakcji. Pudełko można ozdobić w ciekawy sposób, np. wykorzystując do tego gazety, kolorową bibułę lub nawet mapy geograficzne. Obowiązkowo przyda się także elegancka wstążka do obwiązania podarunku! Dodatkowo można zakupić specjalne karteczki adresowe lub sztuczne kwiaty i przymocować je do opakowania.

Lubisz pomysłowe opakowania? Zobacz jakie pudełka możesz stworzyć razem z kreatorem opakowań Packhelp.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
100%
Komentarze