Czytany poradnik
Zrób to sam – bransoletki z gumek
0

Zrób to sam – bransoletki z gumek

AUTOR:  Klaudia Ozimek18 sierpnia 2018

Bransoletki z gumek stały się hitem wśród młodzieży. Jednak i wielu dorosłych traktuje je jako nieodłączną część ubioru. Zrobienie takiej biżuterii nie jest wcale takie proste, jak może nam się wydawać. Jak więc zrobić bransoletki z gumek? Dziś przedstawiamy sposób na zrobienie prostej biżuterii krok po kroku.

Bransoletki z gumek – krok pierwszy

Do wykonania takiej bransoletki z gumek potrzebne są jedynie twoje dłonie i kolorowe gumki. Pierwszy kolor gumki nałóż na środkowy i wskazujący palec. Gumkę należy nałożyć, tak by powstała ósemka. Nasuń je dobrze na palce, by gumka nie spadała, podczas nakładania kolejnych warstw bransoletki z gumek.

Bransoletka z gumek – krok drugi

Na te same palce nałóż dwa kolejne kolory gumek. Nakładaj je w równych niewielkich odstępach od siebie. Pamiętaj, by gumki tworzyły ósemki.

Bransoletka z gumek – krok trzeci

Ostatnią pętelkę z jednego palca pociągnij do góry. Umieść ją nad dwoma pozostałymi gumkami, na następnie umieść na połączeniach gumek pomiędzy palcami. Tę samą czynność powróż na drugim palcu. Ostatnią pętelkę z gumki unieś do góry i opuść na połączenie gumek pomiędzy dwoma palcami.

Bransoletki z gumek – krok czwarty

Na palce dodawaj kolejne gumki, zaplatając je w ósemkę. Dolną pętelkę umieszczaj pomiędzy palcami. Pamiętaj, by zdejmować pętelki na samym dole. Kolejno z jednego i drugiego palca. Uzupełniaj gumki na palcach, by bransoletka nie była za mała. Nie denerwuj się, jeśli na początku bransoletka z gumek przypomina jedynie splątany węzeł. Po kilku sekundach zacznie wyglądać coraz lepiej.

Bransoletka z gumek – krok piąty

Co jakiś czas wyciągnij bransoletkę, by sprawdzić jej długość. Wykonanie małej bransoletki dla dziecka nie zajmie dużo czasu, ponieważ potrzebne będzie około 50 gumek. Im większy masz obwód nadgarstka, tym więcej będziesz potrzebować gumek.

Bransoletka z gumek – krok szósty

Do zakończenia tego projektu potrzebna będzie końcówka S. Za jej pomocą bransoletka z gumek będzie gotowa.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze