Czytany poradnik
Zostań ulubieńcem sąsiadów [Antyrady]
0

Zostań ulubieńcem sąsiadów [Antyrady]

AUTOR:  Agnieszka Szarak6 kwietnia 2018

Wprowadziłeś się do nowego mieszkania i zależy Ci na dobrych relacjach z sąsiadami? A może chcesz zacząć się wyróżniać wśród tych, których już dobrze znasz? Jeśli tak, ten poradnik jest dla Ciebie!

Łączące remonty

Remont to coś, co zbliża nie tylko najbliższych sąsiadów, ale tych z całego pionu. Głośne wiercenie, stukanie, pukanie, krzątanie się po korytarzu – to zwraca uwagę. Jeśli chcesz, żeby sąsiedzi Cię pokochali, nie kryj się z remontem, a nawet eksponuj go w należyty sposób! Niech sąsiedzi zobaczą, że jesteś gospodarny i dbasz o swoje lokum. Nie zaprzątaj też sobie głowy godziną, o której zabierasz się do wywiercania 20 dziur, żeby powiesić obrazy czy szafkę. Sąsiedzi zobaczą, że troszczysz się o swoje mieszkanie niezależnie od pory dnia. To najlepszy sposób, aby zdobyć ich szacunek jako lokatora. Tak sumienny, niebojący się żadnej roboty sąsiad to w końcu skarb!

Dbaj o kontakt z kulturą

Innym pomysłem na rozpieszczenie swoich sąsiadów jest zagwarantowanie im stałego kontaktu z kulturą. Uważasz, że słuchasz dobrej muzyki i chcesz podzielić się nią z innymi? Ustaw głośniki na maksa, najlepiej w niedzielę rano, kiedy masz pewność, że większość mieszkańców jest w domu! Daj innym poznać siebie oraz doświadczyć słuchania najlepszej muzyki w ich życiu. Nie przejmuj się ewentualnymi skargami na początku. Próbowanie nowych rzeczy nie jesteś przecież takie proste. Z czasem sąsiedzi zaakceptują, a nawet polubią proponowany przez Ciebie repertuar, a Ty staniesz się ich ulubieńcem!

Patrol klatki schodowej

Jeśli zależy Ci na zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa we wspólnocie mieszkalnej, to rozwiązanie jest dla Ciebie. Po klatkach schodowych często mogą kręcić się niepożądani goście. Załóż chodaki i przechadzaj się regularnie po korytarzacg. Najlepiej, jeśli będziesz to robić w środku nocy. Sąsiedzi będą kojarzyć głośne dźwięki z Tobą i dzięki temu, będą spali spokojnie, wiedząc, że ktoś czuwa nad ich bezpieczeństwem i regularnie patroluje bramę. Aby bardziej podkreślić swoją obecność, a przy okazji odstraszyć nieproszonych gości, do kostek możesz przywiązać sobie również paseczek z dzwoneczkami. Niezawodnie sprawdza się o każdej porze dnia!

Poświęć sąsiadom trochę uwagi

Nieraz w dzisiejszych czasach można poczuć osamotnienie, czy to w bloku, czy domku. Ludzie mijają się bez słowa, pędząc do swoich spraw, ale Ty bądź inny. Zainteresuj się, zaciekaw, nieraz poświęć dłuższą chwilę na wystawanie w oknie. Kiedy widzisz, że sąsiad wraca do domu nocą, wyjdź mu naprzeciw i zapytaj: „A co sąsiad tak późno wraca?”. Lecz nie zaprzestawaj na jednym razie. Jeśli tylko coś zwróci Twoją uwagę, nie czekaj. Od razu ruszaj i zapukaj do drzwi, porozmawiaj, a nawet wproś się na kawę. Może ktoś właśnie potrzebuje Twoje pomocy? Ludzie z reguły nie przyznają się, gdy mają jakieś problemy. Bądź więc empatyczny i czujny. Twoi sąsiedzi będą wiedzieć, że na Ciebie zawsze można liczyć!

Niniejszy poradnik ma charakter humorystyczny i należy do cyklu Antyrady, w którym co tydzień przedstawiamy porady dający efekt odwrotny do zamierzonego 🙂

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze