AGD i RTV
Czytany poradnik
Zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy? Garść porad
0

Zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy? Garść porad

AUTOR:  Joanna Cieślak4 czerwca 2018

Stojąc przed wyborem oraz zakupem nowej zmywarki większość osób zadaje sobie podstawowe pytanie: jaki sprzęt wybrać – zmywarkę wolnostojącą czy urządzenie przeznaczone do zabudowy? Odpowiedź na nie zależy jednak w dużej mierze od naszych oczekiwań, sytuacji życiowej oraz efektu wizualnego, jaki chcielibyśmy w niej uzyskać. Oto kilka praktycznych porad, które pozwolą Ci wybrać odpowiedni rodzaj zmywarki.

Zmywarka do zabudowy czy wolnostojąca dla osób zmieniających stare urządzenie

Podstawową rzeczą, którą powinniśmy zrobić, zanim zaczniemy rozglądać się za nową zmywarką, jest znalezienie dla niej miejsca. Jeśli do tej pory posiadaliśmy zmywarkę do zabudowy i mamy już dla niej miejsce w ciągu szafek kuchennych, warto wybrać takie samo urządzenie. Pozwoli to uniknąć konieczności przerabiania zabudowy kuchennej oraz zachować spójny i estetyczny wygląd kuchni.

W sytuacji, kiedy to tej pory korzystaliśmy ze zmywarki wolnostojącej, mamy do wyboru dwie opcje: albo kupić nową zmywarkę tego samego rodzaju, albo postawić na zmywarkę do zabudowy. Zmywarka do zabudowy będzie zdecydowanie lepszym wyborem, jeśli zależy nam na ukryciu urządzenia w zabudowie kuchennej oraz uzyskaniu spójnego i minimalistycznego wystroju kuchni. Należy się jednak liczyć z koniecznością przerobienia mebli oraz przeznaczenia jednej ich części specjalnie na zmywarkę.

Zmywarka wolnostojąca – idealna do wynajmowanych mieszkań

Zmywarka wolnostojąca to z kolei świetny wybór dla osób, które nie mieszkają we własnym mieszkaniu. Jej zakup pozwala nam bowiem korzystać z niej tak długo, jak przebywamy w danym lokalu, a po przeprowadzce zabrać sprzęt ze sobą do nowego domu. Osoby wynajmujące mieszkanie nie mają często także możliwości, aby zmieniać zabudowę kuchenną oraz zamontować w niej zmywarkę do zabudowy.

Zmywarka do zabudowy – idealny wybór dla nowych użytkowników

Zmywarki do zabudowy to jednak zdecydowanie najczęściej wybierane urządzenia spośród zmywarek. Ich popularność wynika z prostego faktu, że są one niewidoczne na zewnątrz. Zadaniem zmywarki jest bowiem utrzymanie naszych naczyń oraz akcesoriów kuchennych w czystości, nie ma więc potrzeby jej eksponowania. Zmywarka do zabudowy pozostaje więc ukryta oraz zapewnia spójny i minimalistyczny wygląd naszej kuchni. Występuje w dwóch rozmiarach, 45 oraz 60 cm, dzięki czemu idealnie pasuje zarówno do małych, jak i dużych kuchni.

Jej zaletą jest także łatwość w utrzymaniu jej obudowy w czystości. Zmywarka do zabudowy nie posiada bowiem żadnych szczelin, w które mogłyby wpadać okruszki, tłuszcz oraz zabrudzenia z blatu. W przeciwieństwie do zmywarki wolnostojącej jest bowiem ukryta w zabudowie meblowej, dzięki czemu pozostaje zawsze czysta i schludna. Jeśli więc szczególnie zależy nam na estetycznym wyglądzie naszej kuchni oraz cenimy sobie nowoczesne rozwiązania, zmywarka do zabudowy z pewnością okaże się idealnym wyborem.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze