Dom
Czytany poradnik
Żel czy kapsułki do prania?
0

Żel czy kapsułki do prania?

AUTOR:  Alicja Hudzik6 listopada 2018

Co jest lepsze do prania, żel czy kapsułki? Jak wybrać najlepszy środek? Które najmniej uczulają dzieci i dorosłych i pozwolą ograniczyć codzienne wydatki? Zapraszamy do lektury!

Żel czy kapsułki do prania – co wybrać?

W obliczu dynamicznego i ciągle rozwijającego się rynku, a także technologii, wybór właściwego środka do prania nie zawsze jest łatwy. Który środek będzie lepszy? Żel czy kapsułki do prania? Przyjrzyjmy się wadom i zaletom obu tych rozwiązań.

Żel czy kapsułki do prania – żel do prania

Żel do prania to drugi w rankingu najpopularniejszych środków do czyszczenia ubrań. Na rynku dostępne są żele do ubrań białych, kolorowych, czarnych, a także uniwersalne żele o pięknym i długo utrzymującym się zapachu. Wyróżniamy także żele do wełny oraz do tkanin delikatnych, które z uwagi na nieco inny skład, nie niszczą wyżej wymienionych materiałów.

Dużą zaletą żelu do prania jest brak pozostałości i nacieków na ubraniu. W sklepach bez problemu można znaleźć żele do prania dedykowane alergikom, ich ceny nie są wysokie, a opakowania są wydajne. Przykładowy koszt żelu do prania (ponad 1 l) to około 20,0 zł, natomiast większe opakowanie (ponad 3 l) można zakupić już za 40,00 – 50,00 zł. W tej cenie zrobimy nawet do 50 prań!

Żel czy kapsułki do prania – kapsułki

Kapsułki do prania to bardzo modne rozwiązanie w wielu mieszkaniach. Wyróżniamy kilka rodzajów kapsułek w zależności od specyfiki ubrania, które chcemy uprać. Większość z nich jest bardzo wydajna i posiada dodatek płynu do płukania, więc poza kapsułkami nie trzeba już nic więcej stosować.

Kapsułki to rozwiązanie porównywalne cenowo do żelu do prania, ale ich skład nie zawsze jest do końca znany. Zanim zdecydujemy się na korzystanie z kapsułek, warto sprawdzić, czy nie wywołują one reakcji alergicznych u domowników. Koszt opakowania to około 30,00 – 40,00 zł, paczka może starczyć na 30-krotne pranie, chyba że mamy do czynienia z wyjątkowo brudną odzieżą, wtedy należy użyć dwóch kapsułek, zamiast jednej.

Najkorzystniejszym pod względem ekonomicznym rozwiązaniem jest proszek do prania, ale ze względu na estetykę (smugi na ubraniach) oraz krótki czas świeżości ubrań zalecane jest pranie innymi, bardziej nowoczesnymi metodami. Cenowo, a także i pod względem kilku innych czynników (uczulanie, zapach, łatwość aplikacji, świeżość) najkorzystniej wypada tutaj żel do prania!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze