Kobieta
Czytany poradnik
Zabawki z kartonu – zrób to sam!
0

Zabawki z kartonu – zrób to sam!

AUTOR:  Alicja Hudzik7 sierpnia 2018

Pudełka kartonowe to jeden z najpopularniejszych środków do przechowywania i transportu różnego rodzaju towarów. Są tanie, pojemne, trwałe i mogą być ponownie wykorzystane oraz oddane na recykling. Co można zrobić z kartonowych pudełek? Np. zabawki z kartonu! Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Zabawki z kartonu – ciekawe pomysły

Po co wyrzucać karton, skoro można coś z niego zrobić! Jednym z najprostszych pomysłów na wykorzystanie kartonowych pudełek jest stworzenie garażu dla samochodów – zabawek. Karton wystarczy wyciąć po jednej stronie, tak, by powstały drzwiczki do garażu. Pudełko można pomalować w ulubione kolory. Inny ciekawy pomysł to kartonowe samochody. Pojazdy możesz wykonać z dużych pudeł, by dzieciaki mieściły się w środku. Takie elementy, jak koła, czy okna można domalować lub dodatkowo dokleić. W ten sposób możesz wykonać samochody osobowe, policyjne, wozy strażackie lub ciężarówki, a nawet pojazdy wodne – łodzie oraz żaglówki. Z kartonu możesz zrobić statek kosmiczny lub łódź podwodną… Wszystko zależy od Twojego pomysłu!

Zabawki z kartonu – domek dla lalek

Jeśli chcesz rozwijać kreatywność, możesz spróbować wykonać domek dla lalek z kartonu. Ta piętrowa zabawka to ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o tworzenie DIY! Domek może posiadać wiele pięter, można pomalować w nim okna i dorobić z kartonu dach. Dodatkowo można wykonać mini-mebelki z kartonu, np. łóżeczka, kołyski, stoliki i krzesełka dla lalek. Tworząc mniejsze elementy z kartonu, najlepiej ponacinać je w miejscach, w których chcemy połączyć ze sobą poszczególne części, tak, by nachodziły one na siebie,

Pudełko na zabawki z kartonu

Z kartonu możesz zrobić nie tylko efektowne zabawki dla dzieci, ale i pudełko na nie. Aby nadać pudełku elegancki charakter, warto je pomalować lub okleić folią aluminiową. Pudełko wcale nie musi być prostokątne, jeśli chcesz, możesz rozłożyć karton na czynniki pierwsze i ponacinać ściany tak, by uzyskać różne ciekawe kształty. Zanim zaczniesz ciąć, rozrysuj sobie projekt pudełka i zwizualizuj sobie, jak będzie ono wyglądało po złożeniu! Brzegi pudełka możesz okleić kolorowym papierem lub wydrążyć w nich otwory i przepuścić przez nie kolorową tasiemkę. Pudełko na zabawki wcale nie musi być nudne, jeśli masz odrobinę czasu, możesz z niego wykonać np. piracki statek lub rakietę kosmiczną, w której będą bezpiecznie przechowywane zabawki Twojego dziecka.

Skoro mowa o pudełka, koniecznie musisz sprawdzić ofertę firmy Packhelp – producenta opakowań i pudełek niestandardowych (z niem. versandkartons).

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze