Wylecz oparzenia słoneczne domowymi sposobami

Odrobina więcej słońca i skóra niektórych z nas staje się czerwona lub nawet wyskakują na niej okropne bąble! Oparzenia słoneczna to poważna sprawa i nie można ich ignorować. Poradź sobie z nimi domowymi sposobami!

Warzywa i owoce na oparzenia

Jeżeli dopadły Cię oparzenia słoneczne i nie masz pod ręką żadnych leków ani apteki, dobrym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po pomidory. Zawarty w nich antyutleniacz — likopen, który jednocześnie pełni rolę barwnika —  idealnie poradzi sobie z pieczeniem. Wystarczy, że włożysz pomidory do lodówki, lekko schłodzisz po czym pokroisz w plastry. Nałóż je na najbardziej zaczerwienione miejsca i chwilkę poczekaj. W prosty sposób zwalczysz stany zapalne i zabezpieczysz skórę przed szkodliwymi promieniami UV.

Oparzenia słoneczne możesz również załagodzić z pomocą ziemniaka. To warzywo znajduje się w niemal każdym domu. Żeby go użyć, nie musisz go nawet obrabiać. Wystarczy, że  purée lub plastry z ziemniaka przyłożysz do powstałych podrażnień. Warzywa te mają bowiem właściwości nawilżające oraz antybakteryjne i z pewnością przyniosą ulgę.

Wylecz oparzenia słoneczne miodem

Lecznice właściwości miodu są znane i wykorzystywane od lat. Ten cud natury jest dobry nie tylko na przeziębienie, ale świetnie sprawdzi się też w walce z oparzeniami. Posiada on właściwości nawilżające oraz regeneracyjne. Co więcej, po nasmarowaniu skóry, tworzy on na niej delikatny film, zabezpieczający naskórek przed ewentualnym zakażeniem. To więc słodki sposób na poradzenie sobie z palącym problemem.

Postaw na nabiał

Oparzenia słoneczne w starciu z domowymi sposobami nie mają szans! Świetnym przykładem jest ponadczasowy kefir, którego używały już nasze babcie i mamy. Nakładając go na podrażnienia, przynosisz sobie ulgę. Wszystko przez to, że kefir wyciąga z organizmu ciepło, a do tego przywraca prawidłowe pH skóry. W dodatku chroni on naskórek przed zakażeniem. Jeżeli nie masz go w domu, zawsze możesz wykorzystać maślankę, zsiadłe mleko lub jogurt naturalny. Będą dobrym dodatkiem do domowej apteczki, zwłaszcza biorąc pod uwagę gorące dni, jakie nachodzą!

WYPOWIEDZ SIĘ

Wprowadź treść komentarza.
Wprowadź swoje imię.