Technologie
Czytany poradnik
Wybór komputera stacjonarnego
0

Wybór komputera stacjonarnego

AUTOR:  Marzena Kuźma8 grudnia 2017

Aktualnie nie wyobrażamy sobie życia bez sprzętu elektronicznego. Pośród coraz to nowocześniejszych sprzętów cena komputera stacjonarnego jest w miarę przyjazna.

Komputer dla graczy

Jeśli komputer służy ci przede wszystkim do grania w gry największe znaczenie będzie miała wydajność. Na e-sporcie w dzisiejszych czasach można dorobić się naprawdę dużych pieniędzy, więc warto zainwestować w sprzęt dobrej jakości. Przy wyborze komputera należy zwrócić uwagę na kartę graficzną. Powinna mieć odpowiednio dużą pojemność. Najlepiej, jeżeli będzie wahać się pomiędzy 4GB, a 6 GB.

Wybór komputera stacjonarnego

Zwykły komputer nie musi służyć tylko do gier. Można z powodzeniem na nim pracować, czy wykonywać inne, zwykłe czynności, np. pisanie plików w Wordzie czy korzystanie z Internetu. Aby wszystkie te czynności przebiegały poprawnie i bez zawieszania się sprzętu, wybór komputera stacjonarnego także nie powinien być przypadkowy. Istnieje kilka ważnych czynników, jakie przyszły właściciel powinien wziąć pod uwagę przy kupnie:

  1. Płyta główna – to pewnego rodzaju serce komputera, o które trzeba dbać. Przed zakupem warto sprawdzić jej rzeczywisty rok produkcji, opcje chłodzenia, różnego rodzaju wejścia itp. Im więcej tego typu udogodnień będzie posiadała, tym jest bardziej zaawansowana technologicznie. Oczywiście najlepiej byłoby, aby wybrana płyta komputera stacjonarnego była jak najnowsza. Zwłaszcza, jeżeli kupuje się sprzęt z drugiej ręki.
  2. Procesor – bardzo ważny element komputera, zaraz po płycie głównej. W tym wypadku często duże zaawansowanie technologiczne jest tylko pozornym udogodnieniem. Im wyższa częstotliwość taktowania, tym cena jest wyższa, a model w rzeczywistości nie działa jak powinien.
  3. Pamięć RAM – w tym wypadku im model nowszy, tym lepszy. Nawet jeżeli pamięć jest o połowę mniejsza. Zawsze w razie potrzeby w nowszych modelach można dodać kolejną pamięć, co w starszych modelach mogłoby być niemożliwe.
  4. Klawiatura i myszka – te urządzenia można dobierać, kierując się własnymi upodobaniami. Na wybór komputera stacjonarnego nie mają większego wpływu takie dodatki. Kupować można również bezprzewodową klawiaturę i myszkę, jednak nie jest to konieczne. Także ich wygląd zewnętrzny jest uzależniony jedynie od preferencji wizualnych właściciela.

Wszystkie te parametry można zastosować także do komputera dla graczy. Wybierając komputer stacjonarny warto również wziąć pod uwagę poleasingowy sprzęt, który wypada znacznie taniej.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze