Zdrowie
Czytany poradnik
Wybieramy najlepsze olejki eteryczne
0

Wybieramy najlepsze olejki eteryczne

AUTOR:  Klaudia Ozimek22 sierpnia 2018

Olejki eteryczne są doskonałym dodatkiem do kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Mogą być również oryginalnymi perfumami lub zapachem do torebki. Jest wiele sposobów na wykorzystanie olejków eterycznych, które mają również właściwości prozdrowotne. Dlatego z nami poznasz najlepsze olejki eteryczne. Sprawdź, które najlepiej wybrać i dlaczego?

Najlepsze olejki eteryczne – olejek herbaciany

Jeśli zastanawiasz się, jakie są najlepsze olejki eteryczne i które powinny znaleźć się w twoim domu, to koniecznie zaopatrz się w olejek herbaciany. Jest to olejek, który ma działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Warto go mieć zawsze w domu, ponieważ doskonale sprawdza się podczas przeziębienia. Kiedy masz katar, wystarczy kilka razy powąchać olejek herbaciany, by drogi oddechowe się oczyściły. Jest również bardzo skuteczny, jeśli masz problem z trądzikiem. Na zmiany zapalne wystarczy nałożyć odrobinę olejku herbacianego, by zaczął on działać, a krosta następnego dnia zniknie.

Najlepsze olejki eteryczne – olejek lawendowy

Najlepsze olejki eteryczne mają wiele zastosowań. Olejek lawendowy również taki jest. Olejek ten idealnie sprawdzi się w dni, kiedy jesteś zmęczona i wszystko cię boli. Ma on działanie przeciwzapalne i rozluźniające, więc warto wkropić kilka kropel olejku lawendowego do wanny z wodą i cieszyć się przyjemną kąpielą. Olejek ten nie tylko zadziała na twoje zmysły, ale również na całe ciało. Możesz go dodawać do kąpieli, kiedy masz miesiączkę. Dzięki niemu zmniejszy się ból brzucha oraz skurcze mięśni, a ty poczujesz się wypoczęta i odprężona.

Olejek z zielonej herbaty – najlepsze olejki eteryczne

To kolejny produkt na liście „najlepsze olejki eteryczne”. Olejek z drzewa herbacianego również ma działania prozdrowotne. Jest lekarstwem na trądzik i inne zmiany alergiczne, które pojawiają się na skórze. Możesz nakładać go na całą twarzy, ponieważ nie ma on silnego działania i nie podrażnia.

Olejek miętowy – najlepsze olejki eteryczne

Olejek miętowy to produkt, którego nie może zabraknąć w twoim domu, latem. Kiedy temperatury są wysokie i ciężko jest wytrzymać w takich upałach, możesz skusić się na szybki prysznic z olejkiem miętowym. Ochłodzi on ciało, nawet jeśli woda będzie gorąca.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze