Dom
Czytany poradnik
Wybieramy idealny dywan
0

Wybieramy idealny dywan

AUTOR:  Agnieszka Szarak17 kwietnia 2018

Urządzasz właśnie mieszkanie i zostało Ci jedno – wybranie odpowiedniego dywanu. Jeśli potrzebujesz rady lub zwyczajnie nie masz pomysłu, ten poradnik jest dla Ciebie!

Gdzie i po co?

W wyborze idealnego dywanu ważne jest odpowiedzenie sobie na pytanie, gdzie go chcę położyć i po co? Kryteria będą się zmieniać, jeśli będzie to dywan mający spełniać funkcję dekoracji w salonie lub podkręcić komfort w sypialni. Wszystko zależy od Twoich potrzeb, dlatego omówimy kilka wariantów, które być pomogą Ci w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Sypialnia

Sypialnia jest pokojem, w którym odpoczywasz, masz czas dla siebie i się relaksujesz. Nie jest to zwykle miejsce wystawiane na pokaz i ogólnie dostępne dla wszystkich gości, którzy z reguły są zapraszani do salonu. Tutaj więc dobrze sprawdzi się miękki, puchaty dywan, nadający pomieszczeniu jeszcze więcej komfortu oraz przytulności. Po przebudzeniu miło będzie Ci stanąć gołą stopą na czymś przyjemnym i ciepłym zamiast zimnej podłogi. Z racji mniejszego uczęszczania dużej ilości osób niż w salonie, włosie dywanu w sypialni może być dłuższe.

Pokój dziecka

W tym przypadku dobrze, jeśli praktyczność dywanu będzie szła w parze z jego atrakcyjnością wizualną. Dzieci uwielbiają kolory oraz wzroki na dywanach, które mogą później wykorzystywać do swoich zabaw. Na rynku są dostępnego klasyczne modele imitujące ulice lub osiedle. Warto w nie zainwestować, a przy okazji zwrócić uwagę na tkaninę, z jakiej są wykonane. Zapytaj więc w sklepie, czy dany dywan ma dodatkową barierę ochronną, utrudniającą wchłanianie płynów. Zadbaj również o antypoślizgowy podkład, aby dywan nie suwał się po podłodze. To zapewni bezpieczeństwo Twojemu dziecku.

Salon

To miejsce, do którego wszystkich zapraszamy i poniekąd wizytówka domu. Tutaj spędza się najwięcej czasu wspólnego. Dobrze wobec tego, jeśli dywan będzie funkcjonalny i ładny. Jeżeli masz w domu zwierzęta np. psa lub kota, zrezygnuj z dywanów o długim włosiu. Bardzo trudno się je czyści, a odkurzacz z oporem zbiera z nich całą sierść. Wówczas idealnie sprawdzi się gładki, prosty dywan. Może być np. pleciony, co doda oryginalności Twojemu wnętrzu.

Jeśli z kolei w swoim salonie podejmujesz wielu gości, postaw na tkaninę, która nie będzie się zadeptywać. Często chodzenie w tę i z powrotem doprowadzi do szybkiego zniszczenia dywanu. Warto więc pomyśleć o gładkiej wykładzinie.

Łazienka

Niektórzy twierdzą, że skoro w łazience są kafelki, to dywan jest niepotrzebny. Inni z kolei lubią po wyjściu spod prysznica stanąć na czymś miękkim zamiast na chłodnej, twardej podłodze. Dywan w łazience nie tylko polepsza osobisty komfort, ale dobrze dobrany jest praktyczny. W jego wyborze postaw na tkaniny, które dobrze wchłaniają wodę. W ten sposób unikniesz powodzi w łazience, a mokry dywanik zawsze możesz później rozwiesić na sznurku do prania i dać mu wyschnąć. Koniecznie wyposaż go także w gumki antypoślizgowe, aby uniknąć poślizgnięcia się w łazience.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze