Oprogramowanie
Czytany poradnik
WordPress – ustal kolejność kategorii
0

WordPress – ustal kolejność kategorii

AUTOR:  Patrycja Kabaj2 grudnia 2017

WordPress jest wspaniałą darmową platforma blogową jednak nie idealną, dlatego też niestety zmuszeni jesteśmy wspomagać go wtyczkami. Niestety dlatego, iż niemalże każda wtyczka obciąża bloga i powinniśmy stosować je oszczędnie, czyli instalować tylko te niezbędne.

Dzisiaj opiszę jedną z nich według mnie bardzo przydatną. Mowa o My Category Order czyli o pluginie, którego przeznaczeniem jest ustalanie kolejności wyświetlanych kategorii na blogu.

Dlaczego uważam to za istotną sprawę?

Spis kategorii to ważny aspekt. Odwiedzający bloga mając dostęp do takiego spisu może łatwo i szybko odszukać interesujące go tematycznie wpisy. Nie bez znaczenia jest również kolejność kategorii w takim spisie. Wiadomo, iż te znajdujące się na pierwszych miejscach są bardziej priorytetowe niż te będące na końcu.

W domyślnym widgecie WordPressa odpowiadającym za wyświetlanie kategorii brak niestety opcji samodzielnego ustawiania ich kolejności. Dlatego też pomocna jest w tym zakresie właśnie wtyczka My Category Order.

Po zainstalowaniu wspomnianej wyżej wtyczki, w menu znajdującym się w panelu administracyjnym WordPressa pojawi się w zakładce Wpisy nowy element My Category Order.

Metodą drag and drop (przeciągnij-upuść) ustalasz odpowiadającą kolejność kategorii. Następnie przechodzisz do Widgetów i przeciągasz widget My Category Order w żądane miejsce. W widgecie masz możliwość ustalania porządku kategorii np. rosnąco lub malejąco, nadawania indywidualnego tytułu, wykluczeń, czy objęć danych kategorii, ustawiania wyświetlania kategorii jako np. listy rozwijanej, uwidocznienia ilości wpisów w danej kategorii i wiele innych.

Jak widać instalacja i konfiguracja tej wtyczki nie powinna przysporzyć Ci szczególnych problemów a jeśli takowe by wystąpiły to służę pomocą w tej kwestii w komentarzach.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze