Czytany poradnik
Włosy do pasa – jak o nie dbać?
0

Włosy do pasa – jak o nie dbać?

AUTOR:  Klaudia Ozimek26 sierpnia 2018

Coraz więcej kobiet decyduje się na włosy do pasa. Są one piękne i bardzo kobiece. A piękne włosy sprawiają, że kobieta czuje się pewniejsza siebie i przyciąga większą uwagę. Jednak włosy do pasa mogą sprawiać wiele trudności. Ich pielęgnacja nie jest łatwa, więc szybko się niszczą, a to sprawia, że nie wyglądają one tak estetycznie, jak tego pragnie kobieta.

Włosy do pasa – mycie włosów

Im dłuższe masz włosy, tym trudniej je myć. Włosy do pasa to prawdziwe wyzwanie. To ile razy trzeba je myć, zależy od tego, jaką masz skórę głowy. Jeśli masz włosy ze skłonnością to przetłuszczania, to konieczne jest mycie włosów codziennie. Do włosów do pasa wybieraj szampony pielęgnujące, które jednocześnie nadadzą świeżości włosom i odżywią je.

Włosy do pasa – podcinanie końcówek

To może się wydawać absurdalnym pomysłem, jednak nawet włosy do pasa potrzebują regularnego przycinania końcówek. A to dlatego, że im dłuższe włosy, tym szybciej się niszczą. Na końcówkach włosów zniszczenia te są najbardziej widoczne. Tak więc regularnie chodź do fryzjera, by przycinał ci same końcówki. Dzięki temu włosy będą zdrowsze i będą lepiej wyglądały. A kolejnym plusem regularnego przycinania włosów, jest to, że szybciej rosną. Jest to dla nich odżywienie znacznie skuteczniejsze niż jakakolwiek odżywka do włosów. Pamiętaj, by nie przycinać włosów samodzielnie. Źle naostrzone nożyczki mogą zniszczyć włosy jeszcze bardziej. Lepiej udaj się do fryzjera i oddaj swoje włosy w dobre ręce.

Włosy do pasa – maseczki do włosów

Jak już wspomnieliśmy, włosy do pasa niszczą się znacznie szybciej niż włosy krótkie. Dlatego właśnie trzeba o nie dbać, by zawsze były dobrze odżywione. Możemy to osiągnąć, wykonując regularne maseczki na włosy. Pamiętaj tylko, że musisz wybrać maseczkę dopasowaną do twojego rodzaju włosów. Jeśli twoje włosy są suche i zniszczone, to najlepiej wybrać maseczki nawilżające. A jeśli masz włosy słabe ze skłonnością do wypadania, to najlepiej sprawdzą się maseczki odżywiające, które wzmocnią włosy.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze