WER Warszawa, czyli co zrobić, gdy trafi tam Twoja przesyłka

Twoja przesyłka trafiła do WER Warszawa i zastanawiasz się, co dalej? Spokojnie, to, że paczka tam trafiła, to jeszcze nie koniec świata. Ważne, jaki ma status.

Czym dokładnie jest WER Warszawa?

Zacznijmy jednak od początku. Niektórzy bowiem nie wiedzą, czym jest WER Warszawa, a żeby wyjaśnić zasady działania tego podmiotu, należy wcześniej dobrze go poznać. Skrót WER oznacza Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy. Z racji lokalizacji, jest to główny węzeł w kraju. Oprócz niego jest ich jeszcze kilka i wszystkie mają jednakowe zadanie:

Sortowanie przesyłek oraz ich podział na miejsca, w których docelowo mają się znaleźć.

Oprócz tego, z WER Warszawa przesyłki zza granicy trafiają jeszcze do pierwszego urzędu celnego. Przejdźmy teraz do kestii statusu paczek, pozostających w węźle i ich znaczeniu.

Przyjęcie przesyłki

Jeżeli Twoja paczka ma taki status, nie masz się o co martwić, lecz warto uzbroić się w cierpliwość. Z Twoją przesyłką nie dzieje się nic złego, po prostu musi zostać skierowana do dalszej podróży. WER Warszawa sortuje dziennie tysiące przesyłek zza granicy oraz te krajowe. W dodatku ma swoje priorytety według których w pierwszej kolejności rozdziela listy oraz paczki krajowe, potem zagraniczne rejestrowane, a na samym końcu nierejestrowane.

Widzisz więc, że kolejka jest dość długa i naprawdę ciężko przewidzieć, kiedy paczka do Ciebie trafi. Ewentualne dzwonienie czy pisanie maili do WER Warszawa może okazać się zbędne, jednak warto próbować! Najlepsze co możesz zrobić to czekać i przypominać się!

Zatrzymanie przesyłki w cle

Tutaj sprawa nieco się komplikuje, lecz nadal nie jest bez wyjścia. W takiej sytuacji to nie WER Warszawa kontaktuje się z Tobą listownie, a Urząd Celny. Zostaniesz poproszony o podanie dokładnych informacji na temat – co znajduje się w paczce. Najlepiej jest odpowiedzieć mailownie – chyba, że zostaniesz poproszony o osobiste złożenie wyjaśnień. W mailu dobrze, jeśli udokumentujesz swój zakup. Prześlesz screeny, skany faktur i możesz dodać również swój PESEL.

Na odpowiedź oraz swoją przesyłkę możesz czekać około 3 tygodni. Nie zdziw się, jeśli trochę dłużej. Wtedy też, listonosz poprosi Cię o uiszczenie należności VAT. Bez tego nie dostaniesz swojej paczki.

Dane adresowe oddziału

W związku z co raz większą ilością zapytań jak i problemów z przesyłkami w WER Warszawa naszych użytkowników, podajemy wam dane pod którymi możecie uzyskać więcej informacji na temat waszej przesyłki.

Dane adresowe Służby Celnej WER Warszawa:
Odział Celny I Pocztowy w Warszawie
Telefon : 22 545 16 00; 548 14 61
E-mail: OC441010@war.mofnet.gov.pl

67 KOMENTARZE

 1. Taka sama sytuacja. Paczka priorytetowa wysłana z Polski do innego kraju EU. W dniu 15.01.19, rzekomo opusciła WER Warszawa i …. i przepadła. Na stronie zagranicznej poczty, brak jakiegokolwiek info o przesylce, na infolinii zagranicznej mówią, że jeżeli nie ma jej w ich systemie, to nie dotarła fizycznie do tego kraju. A o dziwo, pani na infolinii poczty polskiej zarzeka sie, że paczka opusciła fizycznie Polskę…. Ehh, czyli jednak wpadła w trójkąt bermudzki….zapewne zainstalowany na WER Warszawa. Jak dla mnie, to nazywa się kradzież. Dzisiaj nadawaca złożył skragę, zobaczymy co z tego wyjdzie.

 2. UWAGA Przesyłki Polecone Priorytetowe RR zagraniczne stoją na WER Warszawa po kilka tygodni ok 3 średnio.. Zaznaczają niby ze wysłane dalej a stoją bez zmiany na kraj docelowy w śledzeniu .Wysyłamy regularnie polecone od kilku lat i to się dzieje w tej chwili z Pocztą Polską to HORROR. Olbrzymie straty np dla Ebayer’ów itp :(….

 3. Witam , a co z listami wartościowymi. Które zostaną odebrane z Warszawy przez kurierów i mają być dostarczone do Gdańska . Lecz nie docierają, giną gdzieś po drodze w niewyjaśnionych okolicznościach, a reklamacja to równie dobrze mogę napisać do Misia Uszatka .
  Tak samo odpowie ….

 4. Czytam komentarze i jestem zdruzgotana. Sama nie wiem co dalej robić. Nadałam priorytetowa przesyłka dni 15 listopada. Z miejsca wyszła bez najmniejszych problemów. Jednak kiedy dotarła do WER Warszawa, przesyłka leżakowała tam dobrych cztery dni. Monitoruję bez przerwy. I dostałam szoku. Kiedy od dnia 19 listopada nie widnieje już nigdzie moja przesyłka. 23 listopada złożyłam reklamacje. Kobiety w urzędzie pocztowym bezradne. Pieniądze kilka set złotych za usługę umieją pobrać. Jednak nikt nie umie wyjaśnić dlaczego nie ma od południa 19 listopada nigdzie informacji w sprawie statusu przesyłki. Jest tylko że przesyłka opuściła nasz kraj. I udała się do kraju docelowego. To znaczy pobliskiego. Dziś dodzwoniłam się do poczta Polska Warszawa. Okazuje się że muszę czekać na odpowiedź na moją reklamacje. Jestem w ciągłym kontakcie z krajem przeznaczenia dla przesyłki. Niestety tamte służby nie otrzymały do chwili obecnej takiej przesyłki. Kurwa zadziałała wspaniała pierdolona ( próżnia ) vacum system by zepter grup. To ci heca. Nikt nic nie wie. W czym oni mają problem ? Wystarczy wezwać do natychmiastowego przekazania chociażby wewnętrznym systemem elektronicznym, do dokumentacji i wskazanie gdzie przesyłka wyszła.. a to oznacza podać transport lotu.. kiedy wyszedł. podać czas oczekiwanej podróży samolotem.. i w czym problem ??? Zaraz dwa tygodnie a przesyłki nie ma. Jakoś dziwne mam wrażenie że ktoś przywłaszczył przesyłkę. Pozbawiając tym biedna rodzinę odzieży i obuwia na zimę dla bardzo ubogich dzieci. Żeby to kurwa ścisnęła drzwiami. A teraz nikt nic nie wie. Co robić w takim przypadku ??? Nie ulega wątpliwości, że czas również jest tu dla mnie bardzo ważny i istotny.

  • mam podobna sytuacje. 16 listopada brat nadal przesylke pocztowa do Chin. Od 19 listopada status przesylki się nie zmienil.. niby wyslane z Polski. Kontaktowalem się kilkukrotnie z China Post i (oni, o zgrozo oni odbierają telefony w przeciwieństwie do poczty polskiej lol!) w ich systemie nie maja mojej przesylki.
   Minal już miesiąc i mojej paczki ani widu ani slychu, zupelnie jakby rozplynela się w powietrzu. Nie za bardzo rozumiem jak paczka może zaginac.. no bo co z samolotu im wypadla.. chłopaki zapomnieli zaladowac i na plycie lotniska została.. Mnie to raczej wygląda na zwykla kradzież. A skoro przesyłek ginie sporo może powinna zajac się tym policja
   teraz już po fakcie zaluje ze dopisałem do zawartości przesylki buty i kosmetyki [Facepalm]

  • Witaj Ola, zupełnie przypadkiem natrafiłam na tę stronę. Mam podobny problem do Twojego. 30.11.2018 wysłałam przesyłkę do Serbii, 03.12.2018 moja przesyłka podobno opuściła Polskę i od tego czasu nie mam żadnej informacji. Kontaktowałam się z pocztą serbską, ale do nich ta przesyłka nie dotarła. Poczta Polska bez przerwy udziela mi informacji, że oni nic nie mogą i mam czekać. Złożyłam reklamację, ale w obrocie międzynarodowym mają 3 miesiące na odpowiedź, co jest jakaś kpiną… Czy w dzisiejszych czasach to naprawdę tak duży problem aby sprawdzić aktualną lokalizację przesyłki… Poczta tłumaczy się, że potrzebują czas na tłumaczenia, że może system operatora międzynarodowego nie działa, albo że mają opóźnienia itd. Zapytałam ich dzisiaj po jakim czasie mam traktować moją przesyłkę za zaginioną, oczywiście odpowiedzieli że mam czekać…Problem tkwi w tym, że moja przesyłka zawiera dokumenty, które adresat musi otrzymać i bardzo mi zależy aby jakąś w końcu wyjaśnić ten problem. Chciałam się zapytać czy udało Ci się wyjaśnić jakąś kwestię, czy Poczta w końcu udzieliła Ci jakiś precyzyjnych informacji. Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź, bo od 2 tygodni walczę o jakąś informację odnośnie mojej paczki i nie wiem co bym mogła jeszcze zrobić. Pozdrawiam

  • Witam.ja też wysłałam przesyłkę zagraniczna za którą musiałam sporo zapłacić bo to duża przesyłka.od 23.lutego jest status wyslanie przesylki z Polski.(wer wawa).I do tek pory nic się nie zmieniło.ja też wysłałam rzeczy dla biednych dzieci które czekają na paczkę.i szlag mnie trafia bo w kraju docelowym nadal jej nie ma.wczesniej wysłałam mniejsze paczki i zawsze dochodziły.ale nie tym razem.szlag mnie trafia i mam coraz mniejsza nadzieję że paczka dotrze.nie wiem kto pracuje w wer są to chyba ludzie pozbawieni wszelkich skrupułów.mysle że najwyższy czas żeby zainteresowały się tym odpowiednie organy.bo za dużo tych dziwnych zniknięć paczek.

 5. Ta sortowania to jakaś kpina człowiek zamawia coś ekspresowa wysyłką a paczka zawsze stoi w tej sortowni bliżej nie określony czas. Ostatnio czekałam miesiąc na paczkę bo w WER Warszawa wisiała 3 tygodnie teraz znowu czekam na paczkę priorytetowa I poleconą no i oczywiście znowu stoi w WER Warszawa. Kpina poprostu

  • najśmieszniejsze w tym cyrku jest to, że przed rozmową telefoniczną, słodkim głosem informują, że „w trosce o najwyższą jakość usług” zarejestrują pianę jaka wali ci z pyska gdy myślisz o Poczcie Polskiej !

 6. Paczka z Żyrardowa do Warszawy idzie —wer Warszawa .-centralna sortownia -wer Łódż – wer Komorniki i tak już 7 dzień. pocztek kurier 48 to jakaś ściema nigdy więcej jej uslug

 7. Moja paczka nadana 10-15-2018zŻyrardow do Warszawy już zaliczyła:10-15 Wer Warszawa. 10-18 WreWarszawa. 10-19 centralna sortownia. 10-22 Wre Łódż . O k…. jest. ups ale w Wer Komorniki .Czekam co dalej .K…. M…ć co za jołopy tam pracują

 8. Moja paczka nadana 10-15-2018zŻyrardow do Warszawy już zaliczyła:10-15 Wer Warszawa. 10-18 WreWarszawa. 10-19 centralna sortownia. 10-22 Wre Łódż . O k…. jest. ups ale w Wer Komorniki .Czekam co dalej .K…. M…ć co za jołopy tam pracują

 9. Witam mama wysłała mi paczkę żywościową w środę liczyła na to że do piątku dojdzie.Niestety tak się nie stałonie odbierają telefonów w wer warszawie olewają ludzi i ich paczki.CZY KTOŚ W KOŃCU COŚ Z TYM ZROBI. Już nigdy nie wyślę nic przez Pocztę Polską i będę namawiała wszystkich do tego.

 10. Moja paczka także stoi od tygodnia w WER Warszawa! To jest kpina i masakra! Jutro idę na imieniny z pustymi rękoma!!! Złożę reklamację, a POczta polska ma dni policzone!!!

 11. MASAKRA. Wysłałem do klienta 2 paczki , które stanowiły całość ,jedna paczka została dostarczona druga stoi w WER WArszaw od 01.10.2018. Cztery interwencje z mojej strony nic nie dają. Kierownictwo powinno już dawno odejść skoro podległy mu personel nie daje rady a firma nie wywiązuje się z umowy.
  Będę walczył o odszkodowanie z racji tego zajścia( oczywiście nie pierwszy raz) Paczki wysyłam jako firma i to na moją firmę spadają negatywne opinie a nie na Pocztę.

 12. itam panstwa.chciałbym z panstwem tez podzielić się ,,faktem

  ”który mnie spotkał.Wysłałem paczkę z Konina do

  Warszawy.Paczka ,,lezakowała sobie” gdzies na WER kilka

  dni…odbiorca czakał na nią z cierpliwoscią ,a ja byłem

  zdziwiony dlaczego nie była dostarczona przez Pocztę Polską na

  wskazany adres.Próbowałem dzwonic na wszystkie numery jakię

  tylko sa udostępnione w seci internetu.i Co ? nikt ,tam tych

  telefonów nie odbiera.Dzwoniłem równiez na Infolinie.Odbiera

  telefon miła pani,która odsyła mnie pod wczesniej dzwonione

  przezemnie numery telefonu.Tłumacze pani z infolinii ze tych

  telefonów ,nikt nie odbiera.Zamkniete

  koło.Masakra.Postanowiłem po kilku dniach ,osobiscie odwiedzić

  WER Warszawa ,aby odebrać osobiscie moją przesyłkę.Ochrona

  Poczty ,stwiedziła ze nie ma takiej mozliwosci.Jest wydane

  takie polecenie ,które w zycie zarządział prawdopodobnie

  ,,inspektor pracy”.Poprosiłem ochronę o nr.telefonu do pana

  inspektora,aby wyjasnic calą sprawę.Pan inspektor rozmawiał z

  ochroną ,przez telefon,po czym przełaczył mnie na infolinie

  ,gdzie miałem przyjemnosc znów rozmawiać z panią z infolinii.I

  znów koło ,,zamknięte”Mam zapytanie ,dlaczego nikt ,nie

  chciał ze mną porozmawiac ze mna fizycznie ,byłem bardzo

  zaskoczony” ze ktos kto reprezentuje Taką firmę..mówiąc

  brzydko mnie ,,o……..ł ..Dzwoniłem tez na nr.telefonu

  ,wewnetrzny podany przez ochronę ,przed pocztą ,aby

  porozmawiać z kierowniczą który rozdziela paczki i je wydaje

  kurierom.Prosze panstwa ,tez nikt mego telefonu ,nie odebrał,a

  dzwoniłem przy ochronie dokładnie 25 minut non-stop.Pozdrawiam

  z ochrony p,Jurka i p.Magde.Chcieli mi pomóc.Pan Jurek z

  ochrony wziął ,mój list przewozowy i udał się na magazyn do

  pani kierowniczki z zapytaniem ,czy wyda paczki włascicielowi

  ,czyli mnie ,albowiem sam osobiscie chciałbym ja odebrać.jakie

  moje było rozczarowanie.Pani kierowniczka odpowiedziała ,ze

  nie ma takiej mozliwosci.Rece mi opadły..moja własnosc…i

  osobiscie nie moge jej odebrać.Poprosiłem o przepustkę ochronę

  ,za okazaniem mojego dowodu osobistego,aby wejsc do biura

  sekretariatu ,aby z kims kompetentnym porozmawiać.Padło hasło

  ze strony ochrony,ze nie ma takiej mozliwosci.Szok !!! po 1,5

  godzinnej mej interwencji ,w sprawie mojej przesyłki,dostałem

  informacje od ochrony,ze przed chwilką moja przesyłka

  ,,wyruszyła ”do klienta.Byłem zadowolony.Straciłem cały

  dzień,poniosłem koszty dodatkowe,stres i niezadowolenie z

  faktu ,jak mnie Poczta Polska w WER Warszawie

  potraktowała.zostawiam dla przyszłych niezadowolonych klientów

  poczty nr.telefonu do kierowniczki WER W-wa 22 548 11 49

  ,zostawiam równiez nr.telefonu na portiernię ochrony Wer W-wa

  22 548 12 73 .po mojej interwencji prosze panstwa ,paczka

  została moja dostarczona pod wskazany adres.Jestem bardzo

  niezadowolony jak mnie ,potraktowany.Pozdrawiam panstwa i

  przyszłych klientów poczty.Były klient Poczty Polska

 13. w dniu 21.08.2018 w godzinach przedpoludniowych wyslalam przesylke priorytetowa. Do tej pory nie doszla do odbiorcy. Panie na infolinii mowia, ze trzeba uzbroic sie w cierpliwosc, ze maja bardzo duzo przesylek itp. BZDURA !!! w dniu 23.08.2018 wyslalam 3 rozne przesylki priorytetowe w 3 rozne miejsca Polski i doszly do odbiorcy nastepnego dnia. Wiec na WER panuje jeden wielki burdel. Zaden podany mi nr telefonu nie odpowiada !!! To granda w bialy dzien !!! Nie ma osoby od[powiedzialnej za ten balagan !!! Nalezy chyba ten WER roziqwiazac !!!

 14. w dniu 21.08.2018 w godzinach przedpoludniowych wyslalam przesylke priorytetowa. Do tej pory nie doszla do odbiorcy. Panie na infolinii mowia, ze trzeba uzbroic sie w cierpliwosc, ze maja bardzo duzo przesylek itp. BZDURA !!! w dniu 23.08.2018 wyslalam 3 rozne przesylki priorytetowe w 3 rozne miejsca Polski i doszly do odbiorcy nastepnego dnia. Wiec na WER panuje jeden wielki burdel. Zaden podany mi nr telefonu nie odpowiada !!! To granda w bialy dzien !!! Nie ma osoby od[powiedzialnej za ten balagan !!! Nalezy chyba ten WER roziqwiazac !!!

 15. Wczoraj po wysłaniu reklamacji, kurier z poczty przyjechał wieczorem z oczekiwaną przesyłką 🙂 Warto pisać reklamacje – wpisałem wartość przesyłki na 2000 zł. 🙂

 16. Moja przesyłka utknęła w WER Warszawa 17 .08 rano i zero kontaktu. Ktoś kto odbiera telefony i radzi wysyłać konkurencyjnym kurierem powinein byc zwolniony dyscyplinarnie. W państwowej firmie jest na pewno regulamin mówiący o tym.

 17. Moja przesyłka utknęła w WER Warszawa 17 .08 rano i zero kontaktu. Musze ocieplic rury CO. Czy zdążę przed zimą? Ktoś kto odbiera telefony i radzi wysyłać konkurencyjnym kurierem powinein byc zwolniony dyscyplinarnie. W państwowej firmie jest na pewno regulamin mówiący o tym.

 18. Może mi ktoś powiedzieć co to oznacza. Czy bedę musiała płacić vat i czy paczka do mnie przyjdzie?
  Nadanie przesyłki 2018-08-08 14:32 International Postal System
  Nadejście przesyłki 2018-08-08 15:56 SEOUL INTERNATIONAL POST OFFICE
  Wysłanie przesyłki 2018-08-08 16:00 SEOUL INTERNATIONAL POST OFFICE
  Nadejście przesyłki 2018-08-11 20:40 WER Warszawa
  Zatrzymanie przez urząd celny 2018-08-11 20:40 WER Warszawa
  Przekazanie do lokalnego urzędu pocztowo-celnego 2018-08-12 04:17 WER Warszawa
  Wysłanie przesyłki 2018-08-12 17:11 WER Warszawa
  Nadejście przesyłki 2018-08-13 00:04 WER Rudna Mała
  Wysłanie przesyłki 2018-08-13 11:13 WER Rudna Mała
  Nadejście przesyłki 2018-08-13 13:05 UP Przemyśl 2
  Zatrzymanie przez urząd celny 2018-08-14 13:24 International Postal System
  Zwolnienie przesyłki przez urząd celny 2018-08-14 13:30 International Postal System
  Wysłanie przesyłki 2018-08-14 16:24 UP Przemyśl 2
  Nadejście przesyłki 2018-08-14 18:33 WER Rudna Mała
  Wysłanie przesyłki 2018-08-14 20:57 WER Rudna Mała
  Nadejście przesyłki 2018-08-15 06:46 WER Warszawa

  • Trzeba było płacić Vat? Bo aktualnie mam komunikat, że „przekazanie do lokalnego urzędu pocztowo-celnego” i sama już nie wiem

   • Info dla wszystkich osób, które są w takiej samej sytuacji. Jeśli WER Warszawa prześle przesyłkę do innego urzędu na kontrolę i status zmieni się na „zwolnione przez urząd celny”, vatu nie zapłacicie, paczka dotrze do was 1-2 dni później jak gdyby nic się nie stało. VAT (plus ewentualne cło) zapłacie jedynie przy statusie „zatrzymano w cle”.

 19. Mam ten sam problem paczka wysłana 8.08.18 z mojej miejscowości. Trafiła do WER Warszawa 9.08.18 i na statusie jest za 10.08.18 została wprowadzona do księgi oddawczej. Ale z tamtą nie wyszła… Dostam że to paczka + i powinna dotrzeć w 2 dni… Kpina złożyłam reklamację, po tym jak dodzwoniłam się do tego burdelu i pani która odebrała tel wykrzyknęła do tel że mogłam sobie wysłać dpd albo innym DHL a nie dupe zawracać. Brak słów…

 20. Moja frustracja siega zenitu , wyslalam 2 paczki z Usa,i dwie zostaly okradzione,do adresatow dotarly zamkniete paczki,lecz „ograbione” Ze Stanow nadana 3 sierpnia do Warszawy trafila 7 sierpnia,adresat otrzymal dzisiaj 17 sierpnia,kto ja przetrzymywal i „szabrowal” tak dlugo???Przesylka kosztowala mnie 109USD jako priorytetowa dostawa 6-10 dni. Waga nadania 5.40, waga dostarczonej paczki po opuszczeniu wer 5.10
  Gdzie sie podzialo.30 wagi Stracila przemierzajac oceany,chyba nie >Raczej czyjes bardzo „lepkie rece” Nie polecam tej instytucji ,nikomu ,omijac szerokim lukiem ,nieuczciwych ludzi.Zniechecona ,zniesmaczona usluguami tejze instytucji!!!!!!!!

 21. Mam ten sam problem. Od 14.08.2018 r moja przesyłka również utknęła w WER WARSZAWA. To co wyprawiają to kpiny! Dodzwonić się nie idzie. Milion nr kontaktowych a ani jednego nie odbierają.

 22. Paczka nadana z Nadarzyna pod Warszawą 06.08.2018.Dwa dni później przyjęta do wer Warszawa.Do tej pory status bez zmian.Z Ursynowa na Mokotów daleko nie jest że trzeba tyle czasu czekać na paczkę.

 23. Zamówiona przesyłka z Allegro od 7 sierpnia ma status WER Warszawa.
  Czytając poprzednie wpisy widzę, że nie jest osamotniony.
  Ciekawy jestem ile jeszcze będę czekać…

 24. Wyslalem paczke z PP Ciechanow 7 sierpnia /expres/ do Pruszkowa paczka utknela w wer Warszawa i do dnia dzisiejszego 13 sierpnia do adresata nie dotarla
  Co mam robic dzwonie pytam na poczcie nikt nie moze mi pomoc czy pojechac do Warszawy odszukac i zabrac paczke?
  DLACZEGO TAK SIE DZIEJE W WER WARSZAWA?

 25. Witam.moja przesylka wyszla z urzedu pocztowego z mojego miasteczka 8.08 o 11.35 .Raptem miala do przejechania okolo 300 km.Mielismy nadzieje ze odbiorca ze bedzie na miejscu 10.08 bo tak mu zalezalo .Wyslana PACZKA 24.Dzis tj.13.08 dowiaduje sie ze paczka nie doszla do odbiorcy , malo tego utknela juz 9.08 o 9.41 w Wer Warszawa.I jeszcze tak pisza inni nie mozna sie tam dodzwonic.Ja napewno tego tak nie zostawie.bede skladac reklamacje .Trzeba ich nauczyc szacunku do klienta.Tak nie moze byc.Moglam za przesylke paczki zaplacic mniej i tez pewnie o tym terminie dotarlaby .My do Kanady wysylamy i w ciagu 5 dni dochodza. Żenada.

 26. 07/31/2018 08:23 Arrival at inward office of exchange WARSZAWA WER POLAND

  08/03/2018 Retention Retention period: POLAND
  Takie statusy miała ostatnio moja paczka z Japonii(po raz pierwszy zamówiłem coś z zagranicy). Wysyłka była metodą Air Small Packet i według sklepu paczka dzięki tej metodzie wysyłki miała trafić do mnie do 2 tyg, a te 2 tyg miną już jutro. I tutaj chciałbym się dowiedzieć ile będę musiał jeszcze czekać? Bo jutro wyjeżdżam na urlop i nie będzie mnie do 20 sierpnia. To gdyby przyszła w międzyczasie to po jej odbiór będzie trzeba się zgłosić do urzędu pocztowego? A i chciałbym dodać że takie same statusy otrzymały w poniedziałek kolejne 2 paczki (również z Japonii i z tego samego sklepu). Cena przedmiotów i wysyłki każdej z tych paczek nie przekracza 6000 jenów japońskich, więc chyba nie wezmą ich do oclenia?

 27. Witam wszystkich którzy zamierzają wysłać paczkę EKSPRES z Łodzi do WER Warszawa, Ekspresowa paczka na tym odcinku nie została dostarczona w przeciągu 1 tygodnia ( 7 dni ). Będę informował na następnych wpisach co jest z moją paczką na bieżąco , TO JEST PO PROSTU KPINA

  • Witam. I coś zmieniło się w Twojej przesyłce. Ja ostatnio wysłałem w odstępie 5 dni dwie paczki. Przechodziły one przez WER Warszawa. I jedna utknęła, a druga nie. Kicha coś z tą pocztą.

 28. Po 3 dniach od kiedy paczka nie dochodzi piszcie reklamacje i wpisujcie kwoty odszkodowań. Może to ich zmusi do działania. Ludzie nie cieszcie się jak w końcu dojdzie tylko egzekwujcie prawo.
  Coś mi się wydaje, że jak wpiszecie wartość większą niż 100 pln i zaznaczycie ubezpieczenie na 1 pln dojdzie na czas. Ja tego nie zrobiłem i korzystają.

 29. Po złych doświadczeniach z otrzymywaniem przesyłek szczególnie z Chin, mieszkając w Szczecinie znalazłem kontakt z mieszkancem Niemiec w strefie nadgranicznej. Wszystkie zagraniczne przesyłki kieruję na niemiecki adres. Czas dostawy z Chin skrócił się do 7 dni.Pozbyłem sie tej strasznej niepewnosci czy otrzymam przesyłkę, i kiedy. Ale to już inna cywilizacja.

 30. Local courier sorting centre,PL,Item being handed over to the local courier,waiting for local post office deluvery
  Taka mam informacje od 2018-05-25 17:35 A mamy juz 21.07.2018r

  A000091805200CTa

 31. Niestety mam podobny problem. Od 5 dni moja przesyłka utknęła w WER Warszawa. Zamówiłam prezent na 50-lecie ślubu moich rodziców. Impreza w przyszłym tygodniu a prezentu brak. Goście zaproszeni- miało być uroczyste wręczenie prezentu. Nie wiem jak z tego wybrnę. Złożyłam reklamację, ale na jej rozpatrzenie mają 30 dni. Dodzwonić się do WER nie sposób. Na infolinii Poczty nic więcej mi nie powiedziano – status przesyłki sama mogę zobaczyć w internecie. Poszłam na pocztę żeby mi poradzili co mam zrobić- może tam pojechać? Pani na poczcie, zresztą bardzo miła, przejęła się sprawą, ale mi odradziła mówiąc, że w WER nic nie załatwię bo tam nie wejdę a i nikt ze mną nie będzie rozmawiał. Czy może się zdarzyć, że zgubili tę przesyłkę? Wysyłka typu Paczka + powinna dotrzeć w 2 dni.

 32. Moja przesylka była w WER potem dotarła do mojego miasta ale jej nie otrzymałam a teraz znowu jest w Wer. Nie wiem co mam zrobić.

 33. To sprawdźcie to… Paczka nadana z Chin 28 kwietnia 2018. Do WER trafiła 24 czerwca 2018. Do tej pory – do 15 lipca 2018, widnieje w systemie jako „w transporcie”.

  • To powinno oznaczać że przesyłka niedługo trafi do odpowiedniego urzędu pocztowego, skąd zostanie już przekazana do doręczenia. W moim przypadku przesyłka z takim statusem dotarła do mnie po kilku dniach.

 34. Ja nadalem list kurierem poczty polskiej 35zl koszt,ponieważ zależało mi by było jak najszybciej wysłałem w środę rano miało dojść na czwartek doszło na wtorek …..jeśli to jest ten express to ja dziękuję

 35. WER Warszawa to są jakieś jaja. Czy władza nie może się za to zabrać w końcu? Moja paczka 4 tydzień leży, musze spróbować ten telefon.

 36. Hej czekam na paczkę z Chin. Od 1.05 status Wer Warszawa. To już prawie dwa miesiące. Czy ta przesyłka w ogóle jeszcze dojdzie do mnie??

 37. Moja paczka też tam ma swój długi postój :/ zamówiłam prezent na urodziny dla mamy z ponad tygodniowym zapasem czasu, a i to się okazało za mało. Miało być szybko kurierem, a wyszła jedna wielka lipa. Urodziny jutro, a paczka dalej tam swoi… to jakaś kpina. Następnym razem nie będę korzystać z usług poczty polskiej!

 38. moja paczka już czeka 2 tygodnie. Pocztex 48. To są kpiny. Mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za ten burdel poniosą konsekwencje. Z wypłatami rekompensat poczta się usra

 39. WER Warszawa to jakaś farsa paczki typu Ekspres idą po dwa tygodnie do odbiorcy
  z zeszłego tygodnia mogę podać 5-ęci numerów przesyłek które utkwiły tam po 6-7 dni roboczych , a z zeszłego tygodnia kolejne 5ęci przesyłki typu
  Usługi komplementarne/dodatkowe:
  Ekspres
  Pobranie
  Wartość
  utkwiły tam już 7-edem dni według (Śledzenie przesyłek – Tracking)
  CHYBA CZAS NAJWYŻSZY ZMIENIĆ PO PROSTU USŁUGODAWCĘ Z POCZTY POLSKA NA JAKĄŚ FIRMĘ KURIERSKĄ , BO TO CO SIĘ DZIEJE NA ( WER Warszawa) TO PO PROSTU ŻARTY . NA RAZIE SKŁADAM WNIOSKI O ODSZKODOWANIE NA (Strona główna » eReklamacje) W ZWIĄZKU Z NIE WYWIĄZANIEM SIĘ Z UMÓW (Ekspres) Poczta Polska (zgodni z regulaminem ) i zaczynam szukać firmy kórierskei , czas zmienić operatora przesyłek (Teraz jest Lato i Przesyłki grzęzną tam po dwa tygodnie) a co będzie jak zaczną się święta (Wszystkim odradzam korzystanie z usług Poczty Polska ) chcący spać spokojnie proszę poszukać iakejś firmy kurierskei .

  • Masz racje , należy to gu…..o rozwiązać jak najszybciej , całą dyrekcję i pracowników wywalić na zbity pysk za ich pracę , żeby paczka z Łodzi do Warszawy EKSPRES 7 DNI I NIE DOSZŁA to kpina , a na dodatek zaden tel, nie działa w całej firmie , maile zablokowane .

WYPOWIEDZ SIĘ

Wprowadź treść komentarza.
Wprowadź swoje imię.