WER Warszawa, czyli co zrobić, gdy trafi tam Twoja przesyłka

Twoja przesyłka trafiła do WER Warszawa i zastanawiasz się, co dalej? Spokojnie, to, że paczka tam trafiła, to jeszcze nie koniec świata. Ważne, jaki ma status.

Czym dokładnie jest WER Warszawa?

Zacznijmy jednak od początku. Niektórzy bowiem nie wiedzą, czym jest WER Warszawa, a żeby wyjaśnić zasady działania tego podmiotu, należy wcześniej dobrze go poznać. Skrót WER oznacza Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy. Z racji lokalizacji, jest to główny węzeł w kraju. Oprócz niego jest ich jeszcze kilka i wszystkie mają jednakowe zadanie:

Sortowanie przesyłek oraz ich podział na miejsca, w których docelowo mają się znaleźć.

Oprócz tego, z WER Warszawa przesyłki zza granicy trafiają jeszcze do pierwszego urzędu celnego. Przejdźmy teraz do kestii statusu paczek, pozostających w węźle i ich znaczeniu.

Przyjęcie przesyłki

Jeżeli Twoja paczka ma taki status, nie masz się o co martwić, lecz warto uzbroić się w cierpliwość. Z Twoją przesyłką nie dzieje się nic złego, po prostu musi zostać skierowana do dalszej podróży. WER Warszawa sortuje dziennie tysiące przesyłek zza granicy oraz te krajowe. W dodatku ma swoje priorytety według których w pierwszej kolejności rozdziela listy oraz paczki krajowe, potem zagraniczne rejestrowane, a na samym końcu nierejestrowane.

Widzisz więc, że kolejka jest dość długa i naprawdę ciężko przewidzieć, kiedy paczka do Ciebie trafi. Ewentualne dzwonienie czy pisanie maili do WER Warszawa może okazać się zbędne, jednak warto próbować! Najlepsze co możesz zrobić to czekać i przypominać się!

Zatrzymanie przesyłki w cle

Tutaj sprawa nieco się komplikuje, lecz nadal nie jest bez wyjścia. W takiej sytuacji to nie WER Warszawa kontaktuje się z Tobą listownie, a Urząd Celny. Zostaniesz poproszony o podanie dokładnych informacji na temat – co znajduje się w paczce. Najlepiej jest odpowiedzieć mailownie – chyba, że zostaniesz poproszony o osobiste złożenie wyjaśnień. W mailu dobrze, jeśli udokumentujesz swój zakup. Prześlesz screeny, skany faktur i możesz dodać również swój PESEL.

Na odpowiedź oraz swoją przesyłkę możesz czekać około 3 tygodni. Nie zdziw się, jeśli trochę dłużej. Wtedy też, listonosz poprosi Cię o uiszczenie należności VAT. Bez tego nie dostaniesz swojej paczki.

WER Warszawa – dane adresowe

W związku z co raz większą ilością zapytań jak i problemów z przesyłkami w WER Warszawa naszych użytkowników, podajemy wam dane pod którymi możecie uzyskać więcej informacji na temat waszej przesyłki.

Dane adresowe Służby Celnej z WER Warszawa:

Odział Celny I Pocztowy w Warszawie
Telefon : 22 545 16 00; 548 14 61
E-mail: OC441010@war.mofnet.gov.pl

Aktualizacja 26.06.2018r.

Kupujesz często przez internet i zamawiasz towar z zagranicy? Zobacz nasz poradnik jak kupować na Amazonie.

17 KOMENTARZE

 1. WER Warszawa to jakaś farsa paczki typu Ekspres idą po dwa tygodnie do odbiorcy
  z zeszłego tygodnia mogę podać 5-ęci numerów przesyłek które utkwiły tam po 6-7 dni roboczych , a z zeszłego tygodnia kolejne 5ęci przesyłki typu
  Usługi komplementarne/dodatkowe:
  Ekspres
  Pobranie
  Wartość
  utkwiły tam już 7-edem dni według (Śledzenie przesyłek – Tracking)
  CHYBA CZAS NAJWYŻSZY ZMIENIĆ PO PROSTU USŁUGODAWCĘ Z POCZTY POLSKA NA JAKĄŚ FIRMĘ KURIERSKĄ , BO TO CO SIĘ DZIEJE NA ( WER Warszawa) TO PO PROSTU ŻARTY . NA RAZIE SKŁADAM WNIOSKI O ODSZKODOWANIE NA (Strona główna » eReklamacje) W ZWIĄZKU Z NIE WYWIĄZANIEM SIĘ Z UMÓW (Ekspres) Poczta Polska (zgodni z regulaminem ) i zaczynam szukać firmy kórierskei , czas zmienić operatora przesyłek (Teraz jest Lato i Przesyłki grzęzną tam po dwa tygodnie) a co będzie jak zaczną się święta (Wszystkim odradzam korzystanie z usług Poczty Polska ) chcący spać spokojnie proszę poszukać iakejś firmy kurierskei .

 2. moja paczka już czeka 2 tygodnie. Pocztex 48. To są kpiny. Mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za ten burdel poniosą konsekwencje. Z wypłatami rekompensat poczta się usra

 3. Moja paczka też tam ma swój długi postój :/ zamówiłam prezent na urodziny dla mamy z ponad tygodniowym zapasem czasu, a i to się okazało za mało. Miało być szybko kurierem, a wyszła jedna wielka lipa. Urodziny jutro, a paczka dalej tam swoi… to jakaś kpina. Następnym razem nie będę korzystać z usług poczty polskiej!

 4. Hej czekam na paczkę z Chin. Od 1.05 status Wer Warszawa. To już prawie dwa miesiące. Czy ta przesyłka w ogóle jeszcze dojdzie do mnie??

 5. WER Warszawa to są jakieś jaja. Czy władza nie może się za to zabrać w końcu? Moja paczka 4 tydzień leży, musze spróbować ten telefon.

 6. Ja nadalem list kurierem poczty polskiej 35zl koszt,ponieważ zależało mi by było jak najszybciej wysłałem w środę rano miało dojść na czwartek doszło na wtorek …..jeśli to jest ten express to ja dziękuję

  • To powinno oznaczać że przesyłka niedługo trafi do odpowiedniego urzędu pocztowego, skąd zostanie już przekazana do doręczenia. W moim przypadku przesyłka z takim statusem dotarła do mnie po kilku dniach.

 7. To sprawdźcie to… Paczka nadana z Chin 28 kwietnia 2018. Do WER trafiła 24 czerwca 2018. Do tej pory – do 15 lipca 2018, widnieje w systemie jako „w transporcie”.

 8. Moja przesylka była w WER potem dotarła do mojego miasta ale jej nie otrzymałam a teraz znowu jest w Wer. Nie wiem co mam zrobić.

 9. Niestety mam podobny problem. Od 5 dni moja przesyłka utknęła w WER Warszawa. Zamówiłam prezent na 50-lecie ślubu moich rodziców. Impreza w przyszłym tygodniu a prezentu brak. Goście zaproszeni- miało być uroczyste wręczenie prezentu. Nie wiem jak z tego wybrnę. Złożyłam reklamację, ale na jej rozpatrzenie mają 30 dni. Dodzwonić się do WER nie sposób. Na infolinii Poczty nic więcej mi nie powiedziano – status przesyłki sama mogę zobaczyć w internecie. Poszłam na pocztę żeby mi poradzili co mam zrobić- może tam pojechać? Pani na poczcie, zresztą bardzo miła, przejęła się sprawą, ale mi odradziła mówiąc, że w WER nic nie załatwię bo tam nie wejdę a i nikt ze mną nie będzie rozmawiał. Czy może się zdarzyć, że zgubili tę przesyłkę? Wysyłka typu Paczka + powinna dotrzeć w 2 dni.

 10. Local courier sorting centre,PL,Item being handed over to the local courier,waiting for local post office deluvery
  Taka mam informacje od 2018-05-25 17:35 A mamy juz 21.07.2018r

  A000091805200CTa

WYPOWIEDZ SIĘ

Wprowadź treść komentarza.
Wprowadź swoje imię.