Czytany poradnik
Weekend – gdzie wyjechać zimą?
0

Weekend – gdzie wyjechać zimą?

AUTOR:  Patrycja Strzelczyk8 lutego 2019

Weekendowe wyjazdy cieszą się taka samą popularnością zimą, jak i latem. Poniżej znajdziesz propozycje zarówno na bliższe, jak i dalsze wyjazdy. Jeżeli zastanawiasz, gdzie wyjechać zimą na weekend – koniecznie sprawdź nasze propozycje.

Zakopane

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie wyjechać na weekend zimą, to Zakopane jest jedną z najlepszych propozycji. Nie bez powodu Zakopane nazywane jest „zimową stolicą Polski”. Jest to idealny pomysł na weekendowy wyjazd dla miłośników białego szaleństwa, ponieważ liczba stoków dostępnych w Zakopanem jest naprawdę ogromna. Warto wybrać się tam zimą chociaż na weekend.

Ale w stolicy Tatr odnajdą się również osoby, które za narciarstwem nie przepadają. Jednym z ciekawych pomysłów na spędzenie wolnego czasu są wycieczki w góry. Oczywiście jeżeli wybieramy się na trudniejsze szlaki, konieczne będzie lepsze przygotowanie niż latem, ale jest wiele miejsc, do których mogą wybrać się nawet amatorzy. Jednym z nich jest spacer nad Morskie Oko, które zimą wygląda niesamowicie lub wjazd kolejką na Kasprowy Wierch. A jeżeli nie masz ochoty na długie wycieczki w góry, możesz odwiedzić jedno z zakopiańskich muzeów, wjechać na Gubałówkę skąd oglądać można panoramę Tatr lub zrobić zakupy na Krupówkach. Dodatkowo można wybrać się na przejażdżkę saniami konnymi po Tatrzańskim Parku Narodowym lub kulig z pochodniami.

Bałtyk

Nasze polskie morze przyciąga turystów nie tylko latem. Zimą Bałtyk wygląda niezwykle urokliwie, a spacery pokrytą śniegiem plażą, gdzie panuje wszechobecna cisza, nie mogą równać tym w sezonie letnim. Szczególnie warto wybrać się na Półwysep Helski, który będzie rajem dla miłośników morskiej przyrody czy ptaków, które można tam obserwować. Można również wybrać się do fokarium, czy wejść na Górę Szwedów – jedno z niewielu miejsc, z którego można oglądać Hel z góry. A osoby uwielbiające zwiedzanie powinny przynajmniej na jeden dzień, spędzanego nad morzem weekendu, wybrać się do jednego z miast Trójmiasta i poświęcić kilka godzin na zwiedzenie najważniejszych zabytków.

Dodatkowym atutem zimowego wyjazdu nad morze jest bardzo duże stężenie zdrowotnego jodu. Ponadto ceny w sezonie zimowym są o wiele bardziej atrakcyjne.

Hiszpania

A co z osobami, które od listopada odliczają już dni do wakacji? Albo całą zimę żyją wspomnieniami o ciepłym piasku i opalaniu? Dla nich również znajdzie się kilka propozycji, na kilkudniowe wyjazdy. Jednym z takich miejsc jest Wybrzeże Hiszpanii i Wyspy Kanaryjskie, gdzie temperatura nie spada poniżej 20°C. Zaledwie kilkugodzinny lot do Hiszpanii pozwoli chociaż na dwa dni przenieść się na ciepłą plażę i podładować baterie.

Można też wybrać się do centralnej części kraju, gdzie zimy są znacznie łagodniejsze niż w Polsce. To dobry pomysł na weekend dla osób, którą chcą uciec od temperatur na minusie, ale zamiast wylegiwania się na plaży wolą zwiedzanie.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze