Turystyka
Czytany poradnik
Wakacyjne oferty last minute. Sprawdź, gdzie warto polecieć zimą
0

Wakacyjne oferty last minute. Sprawdź, gdzie warto polecieć zimą

AUTOR:  Porady.org1 stycznia 2019

Postanowiłeś zaoszczędzić i w tym roku polecieć na wakacje zimą? A może udało Ci się odłożyć dodatkową gotówkę i uznałeś, że sprawisz sobie noworoczny prezent i zwiedzisz kraj, o którego odwiedzeniu zawsze marzyłeś? Koniecznie zobacz, jakie kraje wybrać, by spędzić niezapomniane chwile. Poznaj ich charakterystykę i zakochaj się w idei wyjazdu. Zaplanuj wszystko już teraz!

Zakochaj się w Cyprze

Zimą 2019 roku wyleć hen daleko i zakochaj się w malowniczym Cyprze. Jeśli jako dziecko czy nastolatek zaczytywałeś się w mitologiach i opowieściach o starożytnych, a Twoje ulubione filmy to historyczne sci-fi z superbohaterami, nie mógłbyś wybrać lepiej. Na Cyprze czekają Cię zabytki, górskie klasztory, zagubione wioski i dzikie plaże, których zdjęcia zbiorą lawinę lajków na Facebooku. Ponadto na Cyprze w zimie możesz się cieszyć niewygórowanymi cenami, dzięki czemu obejrzysz więcej atrakcji i wejdziesz do większej liczby muzeów. Zabierz ulubioną odzież wiosenno-letnią, bo temperatury do 20 stopni Celsjusza pozwalają na opalenie skóry. Uwaga jednak na deszcze!

Wakacyjne oferty last minute. Sprawdź, gdzie warto polecieć zimą

Oddaj serce Egiptowi

Egipt nie znudzi się Polakom nigdy. Warto polecieć do niego zwłaszcza na wakacje zimą, kiedy ceny są atrakcyjne – jak na Cyprze – nie ma tłoków, można zaliczyć więcej atrakcji, a pogoda jest przepiękna. W Egipcie przez cały rok jest gorąco, a słońce nie schodzi z nieba. Pamiętaj jednak o ciągłych kłopotach polityczno-społecznych. Jeśli obierzesz za cel właśnie Egipt, koniecznie poleć do sprawdzonego i wysoko ocenionego kurortu. Nie zapomnij też o ubezpieczeniu – to podstawa każdego wyjazdu za granicę, a tym bardziej dłuższego urlopu lub wakacji. Przeczytaj poradnik: Ubezpieczenie na wyjazd za granicę – bez tego ani rusz!.

Kiedy serce gna na daleki Wschód

Coraz więcej Twoich znajomych chwali się wylotem na daleki Wschód? Nic w tym dziwnego, orient bowiem stał się bardzo modny i pożądany. Jeśli też chciałbyś liznąć tej kultury na żywo, rozważ wakacje zimą w Tajlandii. Miłośnicy relaksu mogą zainstalować się na leżaku na plaży i przez całe dnie patrzeć na piękną turkusową wodę, rozkoszując się pogodą, słońcem i zawsze wysoką temperaturą. Ci bardziej aktywni powinni przed wyjazdem do Tajlandii przygotować sobie listę zabytków, które warto zwiedzić. Samych buddyjskich świątyń jest mnóstwo, a to tylko początek. Będziesz miał co zwiedzać i fotografować!

Wakacyjne oferty last minute. Sprawdź, gdzie warto polecieć zimą

Azymut na… Wyspy Kanaryjskie!

Ci, którzy byli już w ciepłych krajach i bardzo im się podobało albo są przekonani, że to właśnie ten rodzaj wypoczynku, jaki chcą sobie zapewnić na wakacjach zimą, powinni rozważyć wykupienie wycieczki na Wyspy Kanaryjskie, np. Teneryfę. Sceneria jest tam tak samo niesamowita i bajeczna, jak przedstawiają to fotografie. Ale to nie jedyna zaleta! Warto wspomnieć niższych cenach zimą oraz wciąż rewelacyjnych warunkach do opalania i kąpania się. Do morza lepiej nie wchodzić, aby się nie rozczarować chłodem, ale basen przy hotelu będzie idealnym zastępstwem. Poza tym Ciebie i Twoich kompanów czekają dziesiątki wycieczek fakultatywnych. Warto iść pieszo przed siebie lub wsiąść na rower i pojechać, gdzie Cię oczy poniosą.

Artykuł powstał przy współpracy z kioskpolis.pl

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze