Czytany poradnik
Używane opony – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?
0

Używane opony – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

AUTOR:  Tomasz Gubała30 sierpnia 2018

Zakup nowych opon zawsze wiąże się ze sporym wydatkiem. Dlatego tak ważne jest to, by znaleźć inne rozwiązanie, które nie wpłynie na jakość, ale na cenę. Właśnie z tego powodu tak popularne są używane opony. Jednak w tym przypadku musimy być bardzo ostrożni, ponieważ tylko wtedy zakupimy model, który nie będzie odbiegał od nowych opon. Ważne jest jednak to, byśmy zwrócili uwagę na parę szczegółów, dzięki którym będziemy całkowicie zadowoleni z naszego wyboru.

Dlaczego warto wybierać używane opony?

Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że używane opony to olbrzymia oszczędność pieniędzy. Przy standardowych modelach możemy zapłacić już nawet 400 zł. Zwróćmy uwagę na to, że każdego roku używamy co najmniej dwa różne komplety, które są dostosowane do różnych warunków atmosferycznych. Zatem jeżeli będziemy musieli w ciągu roku kupić dwa zestawy, to może to oznaczać bardzo duży wydatek. Dlatego warto decydować się na używane modele, które jakością nie odbiegają od nowych opon. Dzięki temu możemy być pewni, że nie tylko zaoszczędzamy spore kwoty pieniędzy, ale też dbamy o bezpieczeństwo swoje oraz najbliższych osób.

Co wziąć pod uwagę?

Przede wszystkim powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że podczas wyboru używanych opon, musimy zwrócić uwagę na parę szczegółów. Dzięki temu możemy z łatwością ocenić stan wybranego kompletu, a także to, jak długo mogą nam służyć. Poza tym wysoka jakość decyduje też o tym, jak samochód poradzi sobie w trakcie deszczowej pogody, gdy jest gorsza przyczepność do nawierzchni, ale również, gdy będziemy zmuszeni do gwałtownego hamowania.

Renomowany sprzedawca

Musimy pamiętać o tym, że jakość opony zależy przede wszystkim od tego, czy kupimy ją u sprzedawcy, który nie chce nas oszukać. Dlatego tak ważne jest to, żebyśmy ufali tylko sprawdzonym sklepom. Poza tym musimy zwrócić uwagę na to, że tylko renomowani dostawcy mają w swojej ofercie opony najlepszych producentów, co znacząco wpływa na ich jakość oraz żywotność. Jednym z najlepszych przykładów sklepu, który może zagwarantować używane opony najwyższej jakości, jest: autakrajowe.com.pl.

Wiek opony

Bez wątpienia jedną z najważniejszych kwestii w trakcie wyboru opony jest jej wiek. Dzięki temu możemy w przybliżeniu określić to, jak długo będzie nam służyć. Poza tym zwróćmy też uwagę na fakt, że stare ogumienie nie ma już taki właściwości, jak młodsze modele. Dlatego powinniśmy decydować się na egzemplarze, które mają mniej niż 5 lat.

Bieżnik

Pamiętajmy o tym, że wartość bieżnika w znaczący sposób wpływa na bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem, a zwłaszcza podczas deszczu. Dlatego zawsze powinniśmy wybierać modele, których wartość bieżnika wynosi ok. 5 mm. Wtedy możemy być pewni, że nawet w trudnych warunkach my oraz pasażerowie będziemy bezpieczni, bez względu na warunki atmosferyczne i rodzaj nawierzchni.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze