E-bezpieczeństwo
Czytany poradnik
Uwierzytelnianie sieciowe Windows
0

Uwierzytelnianie sieciowe Windows

AUTOR:  Paweł Nowicki19 lutego 2016

Zdarza się, że po wgraniu aktualizacji Windows po uruchomieniu komputera znika uwierzytelnianie sieciowe. W takim wypadku uwierzytelnianie zostało wyłączone w celu zwolnienia zasobów systemowych przyspieszając jednocześnie pracę komputera.

W celu włączenia uwierzytelniania sieciowego klikamy na Start | Uruchom i wpisujemy komendę services.msc. Zostanie uruchomione okno konfiguracji usług. W celu uruchomienia którejś z nich klikamy na przycisk Uruchom. Wykonujemy klikam na Automatyczna konfiguracja sieci przewodowej. Zostanie uruchomione okno konfiguracji usług, następnie w celu uruchomienie klikamy na przycisk Uruchom. Usługa zostanie w tym momencie uruchomiona. Nasze uwierzytelnianie sieciowe ponownie zaczęło działać. Aby usługa była uruchamiana zawsze przy uruchamianiu komputera, zmieniamy jej tryb uruchamiania na Automatyczny.

Usługę o nazwie Automatyczna konfiguracja sieci przewodowej możemy także włączyć z linii komend.

Uruchamiamy Wiersz poleceń (Start | Uruchom | cmd) i wydajemy komendę net start dot3svc. Aby usługa była uruchamiana automatycznie wydajemy jeszcze jedną komendę sc config dot3svc start= aut.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze